החיילת מרצח קרפ: איני האשמה היחידה

משפטה של אור לוי בת ה-19, שהייתה עדה לרצח אריק קרפ לפני כ-3 חודשים, נפתח הבוקר בבימ"ש השלום בתל אביב. האחרונה שהואשמה בעבירה של אי סיוע למניעת פשע - היתה מרגלית הר-שפי. גם לאחר שהוגש נגד לוי כתב אישום היא מתקשה להבין כיצד חברתה - שהייתה עמה בליל הרצח הנורא - השתחררה לביתה, בעוד היא עומדת למשפט

כופרת באשמה: משפטה של אור לוי, החיילת הישראלית בת ה-19 המואשמת בכך שלא סייעה למנוע את רצח אריק קרפ ז"ל לפני כשלושה חודשים בחוף תל ברוך בתל אביב, נפתח הבוקר בבית המשפט המחוזי בת"א. עורך דינה של לוי כפר בהאשמות נגדה, והיא ממשיכה גם היום להכחיש כי היה לה חלק ברצח המזעזע.

לוי מואשמת באי סיוע למניעת פשע - עבירה נדירה למדי בישראל. האחרונה שהואשמה בעבירה זו עוד בשנות ה-90' היא מרגלית הר-שפי, ידידתו לשעבר של יגאל עמיר, שהורשעה באי סיוע למניעת רצח יצחק רבין ז"ל למרות שידעה כי עמיר מתכנן לירות בראש הממשלה.

לטענת הפרקליטות, בעוד הקטינה שהייתה יחד עם לוי ועם הצעירים שתקפו את קרפ ז"ל באותו לילה בטיילת ניסתה להניא אותם מלהכות אותו, ואף חטפה מאחד הצעירים אגרוף בעקבות התערבותה - הרי שלוי לא עשתה דבר במהלך הלינץ' האכזרי.

עם פתיחת המשפט ביקשו עורכי הדין מטעם ההגנה לדחות את המשך הדיונים. השופט נענה לבקשה וקבע את המשך המשפט לסוף החודש.

הסניגור: אין הבדל בין שתי הבנות

"דין הלקוחה שלי אינו צריך להיות שונה מדין הקטינה שהייתה מעורבת אף היא באירוע - ושוחררה לביתה", הסביר פרקליטה, עו"ד ניר אלפסה מטעם הסנגוריה הציבורית. [

לאחר מעצרן של שתי הצעירות, שבילו יחד עם תוקפיו של קרפ, החליטה המשטרה לשחרר את הקטינה שבילתה עם החבורה. זאת, בטענה כי ניסתה להתנגד לתוקפים, ואף הותקפה בעצמה על ידם במכת אגרוף. עם זאת, עו"ד אלפסה טוען: "אין הבדל בין השתיים, יש לנקות את האשמה של החיילת לוי".

עם הגשת כתב האישום נגדה, כינתה לוי את התוקפים "אנשים מגעילים", ואמרה כי היא "מצטערת שהסתובבתי איתם בכלל, אני לא סובלת אותם יותר".

כתב האישום נגד הצעירים: רצח בדם קר

זירת הרצח. בתמונה הקטנה: אריק קרפ ז"ל (חדשות 2)
שלושת הנאשמים ברצח הם ג'מיל עדס (25), עבד אל-רחמן עדס (21) וקטין בן 17 מג'לג'וליה. "הם רצחו את הנאשמים בדם קר, בלא שקדמה לכך התגרות לפני המעשה", נכתב בכתב האישום. השלושה מואשמים גם בעבירות נוספות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ותקיפה בנסיבות מחמירות.

"הנאשמים המטירו בתקיפתם סדרת אגרופים חזקים בפניו, בחלקי ראשו, בפלג גופו העליון, ובעטו בו בעוצמה, בראשו ובצלעותיו", נכתב בכתב האישום.

"גם לאחר שנפל המשיכו הנאשמים בתקיפה ולא שעו לבקשתו לחדול מהמעשים". גם לאחר שקרפ ז"ל הצליח לקום על רגליו, רדפו אחריו השלושה, הפילו אותו בשנית והמשיכו להכותו. קרפ סבל מפגיעה רב מערכתית, וגופתו נמשתה מהמים בבוקר שלמחרת.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הלינץ' בטיילת - סיקור מיוחד:

הלינץ' בטיילת: החשוד הודה - ושיחזר את הרצח

מאות ליוו את אריק קרפ למנוחת עולמים

סקר חדשות 2: הציבור חושש מאלימות

אחיו של הנרצח בראיון מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב