מול המצלמה: אחות הקורבן נגד אחיו של הדוקר

נתנאל קורש, שהורשע בהריגת סמואל דסלון בדקירות לפני 3 שנים, נשלח היום ל-14 שנות מאסר בפועל. אחיו של המורשע תקף את בני העדה האתיופית, ובתגובה - אחותו של הקורבן התפרצה לעברו בבכי קורע לב. צפו בדרמה בבית המשפט כפי שתועדה במצלמות

דרמה בבית המשפט מול המצלמה: בבית המשפט המחוזי בתל אביב נרשם היום עימות יוצא דופן וסוחט דמעות, בין משפחתו של סמואל דסלון שנרצח בפיצריה בקרית עקרון במאי 2006, לבין משפחתו של הרוצח נתנאל קורש. אחיו של הרוצח הטיח בפני בני משפחת המנוח כי הסיבה למקרה היא "ישיבה חסרת מעש של כנופיות אתיופים".

בנות משפחת הנרצח הגיעו היום בכדי לשמוע את גזר הדין שהטילו הרכב השופטים על קורש, בן 40 שהורשע בהריגתו של דסלון, לאחר שלא הצליחו בפרקליטות להוכיח כוונה תחילה למעשיו. על קורש נגזרו 14 שנות מאסר בפועל, שנתיים על תנאי ופיצוי כספי בסך 50 אלף שקל, שיועבר כפיצויים למשפחת המנוח.

במהלך הדיון פרצו בנות המשפחה של דסלון בבכי קורע לב, ואחת מאחיותיו של המנוח שנמצאת בהריון אף התעלפה בתוך האולם לנוכח הערות גזעניות חמורות שהופנו לכיוונם על ידי אחיו של המורשע, אביעד קורש.

"שארצח אותך גם?"

לדבריו של אחי הדוקר, הסיבה האמתית למותו של דסלון היא "חוסר המעש של כנופיות אתיופים היושבות ברחוב". בתגובה התפרצה עליו אחת האחיות כשהיא בוכה ונסערת ושאלה: "למה אתה מדבר ככה על אתיופים? אתה רוצה שאני ארצח אותך גם?!".

בתום הדיון סיפרה אימו של המנוח כי סמואל היה הבן היחיד שלה מתוך שבעת ילדיה. "עכשיו הוא הלך", היא מספרת בעצב, אך כנראה שהאווירה האלימה שהורגשה בבית המשפט היא זאת שתלווה את המשפחה עוד לזמן רב.

מקרה הרצח אירע ב-6 במאי 2006. לטענת קורש, הסיבה לרצח היא שהמנוח הסתכל עליו בזמן שישב בפיצריה. כאשר שאל אותו מדוע הוא מסתכל עליו, העיף לעברו דסלון בקבוק ולאחר מכן פרצה קטטה בין השניים שבסופה נדקר דסלון למוות.