פרשת דודו טופז תמה: כל התוקפים הורשעו

לאחר שהסעירה את ישראל משך חודשים ארוכים, היום מגיעה לסיומה פרשת תקיפת אנשי התקשורת שיזם הבדרן המנוח דודו טופז. בבית המשפט המחוזי בתל אביב חתמו כל המעורבים בפרשה על הסדרי טיעון מקלים. כעת אומר אחד מהם: "ניתן להתחיל חיים חדשים"

סוף לפרשת טופז: בבית המשפט המחוזי בתל אביב הורשעו היום במסגרת הסדר טיעון ארבעה מתוקפי אבי ניר ושירה מרגלית במסגרת פרשת טופז, כפי שנחשף אמש לראשונה בחדשות 2. בכך למעשה הגיעה לסיומה אחת מפרשות האלימות המתוקשרות ביותר שידעה ישראל בשנים האחרונות.

איימן זביאדת, שהואשם תחילה בחבלה בכוונה מחמירה מאחר והסיע ברכב הב.מ.וו בו את התוקפים לביתה של שירה מרגלית, קיבל הקלה באשמה במסגרת עסקת הטיעון. זבידאת הורשע בכוונה מחמירה למתן אמצעים לביצוע פשע, והתובעים במשפט ביקשו לגזור עליו חצי שנת מאסר שתומר בעבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס כספי.

את הסדר הטיעון המקל ביותר קיבל נועם עוואמי, במסגרתו שונה האישום של קשירת קשר ותקיפה בכוונה מחמירה לעבירות סיוע בלבד. ההקלה באשמות בוצעה למרות שנתפסה בביתו של עוואמי אלה שעליה דמו של אבי ניר. זאת מכיוון שנטען בפרקליטות שמאחר והאלה נמצאה בביתו שבעה חודשים מרגע התקיפה, קיים קושי להוכיח כי הוא השתמש בה ישירות וכי הוא אחראי לתקיפת אבי ניר.

נתן למרגלית "רק שני אגרופים"

סלימאן חיאדרה חתם על הסדר הטיעון קשה, התולה בו את מירב האשמה בתקיפת שירה מרגלית. אישום התקיפה בכוונה מחמירה נשאר על כנו בכתב האישום, אך נמחק האישום של קשירת קשר לניסיון תקיפתו של עורך "ישראל היום" עמוס רגב. בנוסף חל שינוי עובדתי בכתב האישום לפיו לא נתן מכות רבות למרגלית אלא רק שני אגרופים.

השינוי הגדול בהסדר הטיעון של דניאל זנקו, מי שנחשב למתווך בפרשה ולחברו הקרוב של טופז, הוא השינוי המילולי בהסדר הטיעון. "כמעט בכל אישום היה תיקון מסויים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עורך דינו, אלי כהן. "הצלחנו למחוק את האישום שמייחס לו את תקיפת עמוס רגב, תוקן האישום הקשור בשירה מרגלית בכך שנמחקה העובדה שהוא הורה לתוקף לתקוף אותה כדי שתגיע לבית חולים. גם בתיווך תקיפת בועז בן ציון נמחק סעיף האישום של ניסיון לתקיפה וגרימת חבלה".

בתום הדיון התבטא לראשונה זבידאת מאז תחילת הפרשה ואמר: "אני מתחיל עכשיו חיים חדשים, הכל מתחיל מחדש". רבים אמנם נושמים לרווחה עם סיום הפרשה הכואבת, אבל קשה להאמין שגם בנה הקטן של שירה מרגלית, שראה את אימו מותקפת באכזריות לנגד עיניו, חש כעת הקלה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

פרשת טופז  - סיקור מיוחד:

הסדרי טיעון בפרשת טופז: שנתיים מאסר לתוקף אבי ניר

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי