הסדרי טיעון מקלים בפרשת טופז: שנתיים מאסר לתוקף אבי ניר

פרסום ראשון: הקלות משמעותיות בכתבי האישום בפרשת טופז. מחר יודו ככל הנראה רוב הנאשמים בפרשה במיוחס להם, במסגרת עסקת טיעון שתביא להקלות בכתבי האישום וכן בעונשים הצפויים להם. אחד מתוקפיו של אבי ניר יישלח לשנתיים מאסר

פרשת דודו טופז והתקיפות עומדת בפני סיום עם חתימת עסקאות טיעון מקלות לתוקפים: כתב האישום של תוקפו של מנכ"ל קשת אבי ניר, נועם עוואמי, צפוי לעבור מחר שינוי, ויתוקן מאישום תקיפה לנסיון תקיפה. עוואמי יודה במיוחס לו וככל הנראה יישלח לשנתיים מאסר. תוקף אחר של ניר לא יועמד כלל לדין, וכך בעצם אף אחד מתוקפיו לא יועמד לדין בגין תקיפה בפועל.

דניאל זנקו, יד ימינו של דודו טופז והאיש שהוגדר "המתווך", גם הוא צפוי להודות מחר בתקיפתו של בועז בן ציון וכן בקשירת קשר לתקיפה מתוכננת אחרת של בן ציון. סולימאן חיאדרה, תוקפה של שירה מרגלית, צפוי להודות במעשים המיוחסים לו אולם עם זאת, גזר דינו לא יוכרע מחר. כתב האישום נגד איימן זבידאת, שהסיע את חיאדרה, יתוקן מסיוע לתקיפה למתן אמצעים לתקיפה.

עסקת טיעון גם ל"מתווך" שמכר לטופז קוקאין

לפני כשבוע הושג הסדר טיעון נוסף לנאשם בפרשת דודו טופז: אופיר סספורטס, שהואשם בתיווך לתקיפתו של מנכ"ל קשת אבי ניר ומי שמכר לדודו טופז ז"ל קוקאין לשימוש עצמי, הודה במסגרת הסדר טיעון שסוכם עם פרקליטיו עורכי הדין בני וקרן נהרי - בתיווך לתקיפה ושיבוש חקירה.

כתב האישום נגד סספורטס תוקן באופן משמעותי ונמחקו ממנו העבירות החמורות של סחר בסמים והדחה בחקירה. הפרקליטות והסניגורים לא הגיעו להסכם לגבי העונש שייגזר על סספורטס, ובית המשפט ייאלץ להכריע את גזר הדין בעצמו בשבועות הקרובים.

הקלות בעונשי מאסר לתוקפי בועז בן-ציון

בשבועות האחרונים נגזרו עונשי מאסר מופחתים על התוקפים שנשלחו מטעם טופז לפגוע פיזית בסוכן השחקנים בועז בן-ציון. רומן אלייב ומוחמד יונס, שתקפו את בן-ציון, הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ניסיון תקיפה בנסיבות מחמירות ובקשירת קשר לביצוע פשע, וירצו שבעה חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרם. בנוסף נגזרו על אלייב 15 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון לאחר שהוסכם בין הצדדים על כתב אישום מתוקן. השופט חאלד כבוב ציין שמדובר בהסדר טיעון מקל מאוד, אך עקב פסיקת בית המשפט העליון - המחייבת אותו לקבל כל הסדר טיעון אלא אם כן פוגע באינטרס הציבורי - החליט בסופו של דבר לקבל את ההסדר.
השופט כינה את התוקף "ביריון להשכיר".

"הנסיבות המקלות שמתקיימות במקרה זה", אמר השופט בהקשר לכך לאלייב שהינו אב לילדה בת 6 ואינו בעל עבר פלילי, "מתגמדות למול התמונה הקשה שנגלית מכתב האישום שהוגש כנגד כל ששת הנאשמים. שהרי הנאשם לא פעל בחלל ריק, אלא גם בשמשו כחולייה שאינה מרכזית, הרי הוא היווה מעיין 'בריון להשכיר' ששירותיו נשכרו על מנת לפגוע באחד האנשים שהוצבו כמטרה על ידי יוזמי הקשר הפלילי".

"איני יכול להתעלם מהנסיבות המחמירות כמפורט בכתב האישום. מי שמוכן להעמיד את שירותיו כבריון להשכיר, צריך לדעת היטב שמעשים כאלה אינם משתלמים לו", כך לדברי השופט.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

פרשת טופז  - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי