קצין צה"ל הורשע בתקיפת פלסטינים

בית הדין הצבאי ביפו הרשיע הבוקר את סגן במילואים אדם מלול באשמת תקיפה בנסיבות מחמירות והתנהגות שאינה הולמת, לאחר שבמהלך פעילות מבצעית אפשר לחובש ששירת תחתיו להכות פלסטיני, ואף היכה אדם אחר בעצמו. גזר הדין יינתן במועד אחר

בית הדין הצבאי ביפו הרשיע הבוקר את סגן במילואים אדם מלול באשמת תקיפה בנסיבות מחמירות והתנהגות שאינה הולמת, לאחר שבמהלך פעילות מבצעית אפשר לחובש ששירת תחתיו להכות פלסטיני, ולאחר מכן היכה אדם אחר בעצמו.

התקרית המדוברת ארעה בסוף 2008 בכפר קדום שבשומרון. הפלוגה, בה מלול שימש כסגן מפקד, עצרה בסמוך לקבוצת פלסטינים. אחד החובשים, סמ"ר בדרגתו, נגח בתושב המקום באמצעות קסדתו ואף בעט בו, כל זאת לנגד עיניו של הקצין. לאחר מכן, תקף החובש עוד שני אנשים שונים.

מכתב האישום עולה כי במהלך תקרית נוספת, במהלך תחקור של מקומי, היכה אותו בראשו. חקירת האירוע העלתה כי "תחקור המקומיים היה אגרסיבי וכלל טלטולים וסטירות".

התנהלותו של אלוף הפיקוד הייתה תקינה

בתום הדיון תקף אביו של מלול את המערכת ואמר כי "צדק - לא יימצא כאן". גם מלול עצמו הביע פליאה מההרשעה וטען כי היא שמה לוחמים במקום המקשה עליהם להבין מה מותר ומה אסור בפעילות מבצעית.

לעומת מלול, בית המשפט קבע כי התנהלותו של אלוף פיקוד מרכז גדי שמני, שבעקבות האירוע נזף במח"ט החטיבה איתי וירוב, היתה תקינה ולא פגעה במהלכי המשפט.

תזכורת: סגן מלול מדבר ב"עובדה" עם אילנה דיין