הקשיש שהותקף בראשל"צ משחזר: "אני לא ישן בלילה מאז התקיפה"

בראיון בלעדי אומר ד"ר בוריס ליפשיץ, שנדקר ונפצע קשה בפתח ביתו, לחדשות 2 באינטרנט: "אני לוקח כל יום כדורי שינה. לא ברור לי למה התנפלו עליי". לאחר שהחלים באורח פלא מפציעתו, מספר על הטראומה הנפשית: "אני מפחד לצאת מהבית"

חודש אחרי - הקשיש משחזר: ד"ר בוריס ליפשיץ, תושב ראשון לציון בן ה-87 שנפצע קשה לאחר שנדקר בחודש שעבר בכניסה לביתו, משחזר בראיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט את רגעי האימה שעברו עליו: מהרגע שנקרא על ידי החשוד בדקירה לרדת למטה, ועד הפינוי לבית החולים. השבוע, באורח פלא ולתדהמת רופאיו, הוא שב לביתו בריא ושלם.

"ירדתי למטה ולא ראיתי אף אחד", הוא מספר. "אני יכול רק לנחש שהוא קפץ עליי מאחורה". לדבריו, דלת ביתו תמיד נעולה, וכך הוא גם שומר עליה בכל שעות היום. אך היום, לאחר התקיפה הקשה, הוא מתקשה להירדם. "אני לוקח כל יום כדורי שינה", הוא מספר למצלמה.

באורח פלא הצליח ליפשיץ להחלים מפציעותיו האנושות. דירתו סודרה כפי שהייתה, וסימני המאבק נותרו בעיקר על משקפיו. על הטראומה הנפשית, לעומת זאת, מעט קשה לו יותר להתגבר. "אני מפחד לצאת עכשיו. לא ברור לי למה התנפלו עליי".

מנסה לשמור על שפיות

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד החשוד בתקיפה, יבגני בזליאניס, תושב ראשון לציון בשנות ה-30, שנעצר כשבוע לאחר תקיפתו של ליפשיץ. הוא הסגיר את עצמו למשטרה וטען כי "פיתה" את ליפשיץ לצאת מביתו באמתלה כי בידיו דואר רשום בשבילו.

כאשר ליפשיץ ירד לכניסת הבניין, עלה במקביל החשוד לדירה שבקומה שישית וציפה לגלות את הדלת פתוחה. כאשר גילה שהקשיש סגר אחריו את הדלת, המתין לשובו. כשליפשיץ שב לדירתו, זינק עליו בזליאניס ודקר אותו בצווארו באמצעות אולר.

למרות החוויה הקשה, מנסה בוריס לשמור על רוח אופטימית. למצלמות הוא אומר שעבריינות קיימת גם ברוסיה וגם בישראל - וממשיך בחייו, בניסיון לשמור על שפיות.

סייעו בהכנת הכתבה: יאנה מלכובסקי ורונן ויצמן

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2