190 עבירות תנועה, אב ובת נמעכו למוות - והעונש הופחת

בית המשפט המחוזי בפ"ת המתיק את עונשו של נהג המשאית עותמאן יגמור, שמחץ למוות את משה סולימני ובתו שני בתאונה מחרידה לפני כשנתיים בכביש מס' 1. למרות ריבוי העבירות של הנהג הדורס והתוצאה הקטלנית, עותמאן ירצה רק שנתיים וחצי במקום 4 שנות מאסר. אלמנתו של משה: "בית המשפט אותת לנהגים ששמירה על החוק זאת המלצה"

זה לא חדש שתאונות הדרכים הן מכת מדינה, אך נראה שמבחינת שופטי בית המשפט המחוזי בפתח תקווה המלחמה בתאונות - היא הצהרה בלבד. הרכב של שלושה שופטים, בראשות השופט מנחם פינקלשטיין, הפחית את עונשו של עותמן יגמור, מי שבנהיגה רשלנית הרג את משה סולימני ואת בתו שני בתאונת דרכים מחרידה בכביש מס' 1 בשנת 2007.

ביולי האחרון גזר בית המשפט לתעבורה ארבע שנות מאסר על יגמור, שעבד כנהג משאית למרות שנרשמו לחובתו לא פחות מ-190 עבירות תנועה, אך יגמור סירב לקבל את גזר הדין. עורך דינו אילון אורון הגיש ערעור לבית המשפט המחוזי, שהחליט להפחית את עונשו לשנתיים וחצי מאסר בפועל בלבד.

בין העבירות שביצע יגמור כנהג משאית היו גם עבירות של מעבר באור אדום וחציית קו הפרדה רצוף. בעבירה האחרונה שביצע, התנגש יגמור במכונית הפרטית של משפחת סולימני מבלי לבלום, ומעך את חלקה האחורי ואת הגג באמצעות משאיתו. סולימני ובתו נהרגו במקום.

האלמנה: "זאת לא מדינת חוק שכמו שאנחנו רוצים שתהיה"

אלמנתו של סולימני, אירית, שישבה אף היא ברכב שנמעך וניצלה בנס, מתקשה לקבל את הבשורה שהאיש שהרג את משפחתה ירצה זמן קצר בלבד. "כנראה שזאת לא מדינת חוק כמו שאנחנו רוצים שתהיה", אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"בית המשפט אותת לנהגים ששמירה על החוק זה בגדר המלצה בלבד, פסק הדין הוריד לי את האמונה במערכת המשפט בישראל", הוסיפה אירית סלימני. "כששמעתי את זה יצאה לי כל הרוח מהמפרשים. אני מקווה שיוגש ערעור לעליון".

בית המשפט המחוזי תיקן את מה שהיה חייב תיקון", אמר בתגובה אילון אורון, עורך דינו של יגמור. "למרות שיש שני הרוגים, מדובר בתאונה אחת. יגמור נסע על רכב גבוה וראה שהכביש פנוי. מדובר בהריגה ברשלנות שהעונש עליה מגיע עד ל-3 שנים, ולכן העונש היה צריך להיות קל יותר מלכתחילה". עוד סיפר עורך הדין כי משה סולימני, מי שנהג ברכב הפרטי, עצר בפתאומיות מאחר ופספס את הפנייה ויגמור פשוט לא ראה אותו.