שני נערים בני 17 נאשמים בדקירת ערבי בלי סיבה

לבית המשפט המחוזי בירושלים מוגש הבוקר כתב אישום על ניסיון רצח נגד שני קטינים בני 17 שדקרו לפני כשנה, כך נטען, גבר ערבי שעבד בשכונת מאה שערים. הנדקר נפצע קשה ואילו הנערים נעצרו והודו בחקירתם במיוחס להם. הרקע לאירוע: שנאת ערבים

פרקליטות מחוז ירושלים תגיש הבוקר לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד שני קטינים, בני 17, הנאשמים בדקירת תושב מזרח ירושלים לפני כשנה. הרקע לאירוע: שנאת ערבים. לשניים מיוחסות עבירות של חבלה בכוונה מחמירה וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה.

מחקירת משטרת ירושלים עולה כי ב-3 בדצמבר 2008, סיים ערבי תושב מזרח ירושלים את עבודתו באזור החרדי של מאה שערים. בדרכו הביתה הוא הותקף על ידי מספר נערים ונדקר בפלג גופו העליון. האיש נפצע קשה ופונה על ידי מד"א לבית החולים. התאוששותו מהפציעות הקשות נמשכה חודשים ארוכים.

"מיד לאחר הפציעה הקשה עוכבו מספר נערים לחקירה, אבל הם שוחררו מחוסר ראיות", הסביר לחדשות 2 באינטרנט סנ"צ שלמה דאי, ראש מפלג תשאול ביחידה המרכזית של ירושלים. "במהלך השנה האחרונה ביצענו חקירה סמויה וגלויה במהלכה הצלחנו לאתר חשודים אפשריים במעשה".

"עבירה חמורה של ניסיון רצח"

בסופו של דבר נעצרו שני נערים כחשודים במעורבות באירוע הקשה. "החשודים הודו בביצוע המעשה, כאשר אחד מהם הוא זה שלמעשה ביצע את הדקירה, והאחר היה שותף למעשה", מוסיף סנ"צ דאי.

"הרקע למעשה הוא שנאה לבני מיעוטים. למשטרת ישראל היה חשוב להעביר מסר שלא משנה מי הקורבן ומי החשוד, אנחנו צריכים לתפוס את המבצעים", הוסיפו במשטרה, "מדובר בעבירה מאד חמורה של ניסיון לרצח".

לדברי החוקר, מהחקירה עד כה עולה כי לא מדובר בארגון. "לא בטוח שהם מבינים באיזו סיטואציה הם נמצאים עכשיו, עם עבר פלילי", מסביר סנ"צ דאי. "באותו הערב הם פשוט רצו לפגוע במישהו והנתקף היה שם".

עו"ד דוד הלוי המייצג את אחד הנאשמים אמר הבוקר: "מרשי מואשם בתקיפה בנסיבות מחמירות, והוא כופר באשמה. הוא מודה כי היה נוכח באירוע, אך לא לקח חלק בתקיפה".