לדור יערער: השוטרים הנוקמים יצאו בזול

פרקליט המדינה משה לדור החליט שלא להסתפק ב"עונש הקל", כהגדרתו, שגזר בית המשפט בנצרת על ארבעת השוטרים מנהריה שזכו לכינוי "השוטרים הנוקמים". אחד השוטרים בתגובה: "אני מאוכזב, במשך 45 ימים משכו אותנו ועינו אותנו יום ועוד יום, וברגע האחרון מודיעים לנו את זה"

פרקליט המדינה משה לדור (חדשות 2)

פרסום ראשון: פרקליט המדינה משה לדור החליט להגיש ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה בפרשת "השוטרים הנוקמים" שהורשעו לפני 45 ימים, ונידונו ל-11 חודשי מאסר. לדור צפוי להגיש את חוות דעתו במסגרת הערעור לפיה העונש שניתן הינו מקל ואינו משקף את חומרת המעשה.

ארבעת השוטרים מנהריה - רמי מוסא, אלדד חדד, יוסי לוי ויניב אשור - הורשעו בהטמנת מטעני חבלה בבית ובמכונית של העבריין מיכאל מור וקרוב משפחתו, בניסיון לחסלו.

כזכור, אותו לדור, סירב לערער על גזר דינו של מור, שנידון לפני כארבעה חודשים פרקליטות מחוז הצפון. שופטת בית משפט השלום בנצרת, יפעת שיטרית, הסתפקה בזמנו ב-11 חודשי מאסר בלבד עבור מיכאל מור. זאת למרות שבהסדר הטיעון דרשה הפרקליטות להטיל על מור שנתיים מאסר.

השוטרים נדהמו: "משכו אותנו עד הרגע האחרון"

"אני מאוד מאכזב לשמוע שפרקליט המדינה בחר לערער על גזר הדין שלנו", אמר יוסי לוי, אחד השוטרים שהורשעו בפרשה. "במשך 45 ימים משכו אותנו ועינו אותנו יום ועוד יום, וברגע האחרון מודיעים לנו את זה. אני מקווה שמבינים שבעליון התמונה יכולה להיות שונה ממה שהם ציפו ואולי אף יקלו בגזר הדין".

במקביל להרשעת השוטרים, הורשע העבריין מיכאל מור בעשרות מקרים של איומים על שופטים, שוטרים וסוהרים, ושוחרר לחופשי בחודש שעבר לאחר שריצה את מרבית העונש. בימים אלה הוא מחפש דירה באזור שמדרום לחיפה כפי שהתחייב בבית המשפט, ונאסר עליו להיכנס לנהריה במשך השנה הקרובה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק