8 שנות מאסר לאם שהטביעה את בנה

אחד המקרים שזעזע את המדינה הגיע הבוקר לסיומו עם גזר הדין שקבע בית המשפט המחוזי על האם שהטביעה את בנה. אולגה בוריסוב הורשעה במסגרת הסדר טיעון בהריגת בנה אלון בן ה-4 והיא תרצה 8 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר שמונה שנות מאסר על אולגה בוריסוב, במסגרת הסדר טיעון - בו תוקן כתב האישום מאשמת רצח לאשמת הריגה.

בני משפחתה של בוריסוב הגיעו הבוקר ללוותה בפגישתה האחרונה עם בית המשפט. העונש אמנם נראה מקל, אך לטובת בוריסוב עומדת העובדה שמצבה הנפשי קשה והיא הוכרה כסובלת מבעיות נפשיות רבות על ידי גורמים רבים שבדקו אותה במהלך המשפט.

טרם גזרה את דינה של בוריסוב אמרה השופטת נורית אחיטוב: "דמיו של הילד זועקים מן הים, קטילתו לא מזר אלא מאמו הורתו. בשמונה שנים יש הקלה בעונש, אך אין זה סותר את הכלל".

במסגרת הסדר הטיעון ביקשה הפרקליטות לגזור על בוריסוב שמונה שנות מאסר ואילו עורך דינה ביקש לשחררה ללא עונש. לכן בכוונתה לערער לבית המשפט העליון על חומרת העונש.

על פי כתב האישום, ב-29 באוגוסט, סמוך לשעה אחת בלילה, לקחה בוריסוב את בנה בזרועותיה כשהוא ישן, ונכנסה אל תוך מעמקי הים. כשנכנסו לים התעורר הבן והתלונן שקר לו, אך האם המשיכה לצעוד אל תוך המים.

משחשה הנאשמת כי הם מצויים במעמקי הים, במקום בו לא יוכל הילד להציל עצמו מפני טביעה בשל מימדי גופו ובשל גובה הגלים, עזבה בוריסוב את ידו של המנוח, וגרמה לו לטבוע ולמות. מיד לאחר מכן היא יצאה מהים.

"הגענו להסדר אחרי משא ומתן קשה", הסביר בעבר גורם בפרקליטות את ההחלטה שלא להאשים את בוריסוב ברצח. "מדובר בתיק לא רגיל. היה קושי להבין את המניע לרצח. בנוסף, אין עוררין על מצבה הנפשי הקשה של הנאשמת".

עוד בנושא:

בוריסוב: "אני מתגעגעת לבן שלי"