15 שנות מאסר לאב שניסה להרעיל את בנותיו עם סוכריות

תושב הדרום בן 37, אב ל-8, ניסה בראשית השנה שעברה להרעיל את 3 בנותיו באמצעות סוכריות שוקולד מורעלות. היום גזר עליו בית המשפט 15 שנות מאסר. "התנהגותו מעוררת שאט נפש. במסווה של חום ואהבה ו'בציפוי של שוקולד' ניסה להרעיל את בנותיו", כתבה השופטת בגזר הדין

זהירות! סוכריות לא למאכל (רויטרס)

בבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגזרו היום 15 שנות מאסר לאב לשמונה ילדים בן 37, תושב הפזורה הבדואית, לאחר שהורשע בניסיון רצח של שלוש בנותיו הקטינות, תוך שימוש ברעל מסוכן שהחדיר לסוכריות שוקולד שהגיש להן.

"העבירות אותן עבר הנאשם חמורות ביותר - הן ככלל, והן בפרט - משבוצעו כלפי בנותיו הצעירות, מי שהוא אמון על שלומן וביטחונן", כתבה השופטת כ"ץ בגזר הדין. "התנהגותו מעוררת שאט נפש, במסווה של חום ואהבה ו'בציפוי של שוקולד' ניסה להרעיל את בנותיו. הילדות הקטנות והתמימות היו יכולות להיפגע ממעשיו".

בחודש יולי השנה הורשע האב בבית המשפט, לאחר כתב אישום שהוגש נגדו בגין ניסיון רצח, שימוש ברעל מסוכן ואיומים. לאב ולאשתו שמונה ילדים, חמישה בנים ושלוש בנות. הילדים היו במשמורת האישה.

בראשית פברואר 2008 החליט האב לגרום למותן של שלוש בנותיו. הוא הצטייד באבקה רעילה המשמשת לקטילת חרקים בשם "מתומיל", שעלולה לגרום להרעלה חמורה ואפילו למוות - וציפה באמצעותה שלוש סוכריות שוקולד.

האב נעצר הודות לעדותו של הבן

בהכרעת הדין עולה כי האב נתן את שלוש הסוכריות לס', אחד מבניו, ואמר לו למסור את הסוכריות לאחיותיו "בלי שאף אחד ידע". בנוסף אמר האב לבנו להורות לאחיות לשתות מים לאחר שיאכלו את הסוכריות.

ס' הלך לבית הספר, וכשחזר הביתה נתן את הסוכריות לאמו, מאחר וחשד שאביו שם בהן חומר כלשהו. האם טעמה אחת מהן - ואיבדה את הכרתה. היא הובהלה לבית החולים, אובחנה כסובלת מהרעלה וטופלה. מצבה הידרדר, ורק לאחר טיפול ממושך היא שוחררה מבית החולים.

האב נעצר בעקבות עדותו של הבן וטען בבית המשפט כי אכן נתן לבנו את הסוכריות, אבל אין לו כל קשר לרעל. "נתתי לו סוכריות, אבל לא מורעלות", אמר. לאחר מכן תיקן את עדותו וטען שתמיד נהג לתת לילד סוכריות, אבל באותו יום הילד לקח את הסוכריות לבד, מבלי שנתן לו.