ההודאה המצמררת של דמיאן קרליק: הצצה למוחו של רוצח משפחת אושרנקו

"חשבתי שצריך להעניש את הבן זונה הזה" - כך אמר בחקירתו במשטרה הנאשם ברצח ששת בני משפחת אושרנקו דמיאן קרליק. "משהו השתלט עליי, מול העיניים ראיתי רק את דימה, עם חיוך גדול על הפנים שלו. לא רציתי להזיק לאף אחד, המטרה היתה דימטרי"

"חשבתי שצריך להעניש את הבן זונה הזה. תיכננתי לחכות לו במדרגות או לעשות משהו יותר קיצוני, להיכנס לדירה, לחכות שהמשפחה תגיע מהעבודה, לכבול את כולם באזיקונים ולהושיב אותם בסלון. אחר כך להוריד את דימטרי על הברכיים ולשפוך עליו דלק מול המשפחה שלו" - דברים אלה אמר למשטרה בהודאתו, דמיאן קרליק, מי שנאשם ברצח ששת בני משפחת אושרנקו - כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

ב-8 בנובמבר בשעה 18:00 החליט קרליק להתוודות בחקירתו במשטרה כיצד רצח בקור רוח את בני המשפחה. הוא ישב מול החוקר פקד אלידוב הכט ובמשך שעות ארוכות מסר הודאה מפורטת המספקת הצצה אל מוחו של הנאשם ברצח החמור ביותר בתולדות המדינה.

תחילה, תיאר קרליק כיצד פוטר לטענתו ממסעדת "פרמייר" שבבעלות משפחת אושרנקו וסיפר על הקללות וההשפלות שספג לטענתו. בהמשך תיאר בפירוט כיצד רצח, כך על פי האישום, שישה שני בני משפחה אחת, שלושה דורות.

"כיסיתי את הפנים בגרביון שלקחתי מאישתי ונכנסתי לדירה החשוכה. לודמילה ישבה על הספה בסלון. הערתי אותה בדחיפה והוצאתי סכין כדי להפחיד אותה", לשון ההודאה. "אמרתי לה 'אני לא רוצה להרע לך, אל תעשי רעש כדי שהילדים לא יתעוררו', אבל היא דחפה אותי והתחילה לצעוק אז נתתי לה מכה עם הסכין.

היא נפלה על הרצפה ולחשה משהו. ירדתי על הברכיים ואמרתי 'סליחה, למה לא הקשבת לי, לא באתי לקחת אותך'. ראיתי שכואב לה אז השכבתי אותה על המיטה, איבדתי את העשתונות. יצאה ממני האנושיות ולא ידעתי מה קורה איתי. אני חושב שהאנושיות חזרה אליי רק כשחזרתי הביתה".

"התינוק בכה, כנראה הרגתי אותו עם הסכין"

"בחדר הרחוק התחילה הילדה לזוז. פחדתי שהילדים יתעוררו והבנתי שצריך להזדרז. שלחתי לטטאינה SMS 'לילדה יש חום'. התינוק ששכב בחדר השינה של טטיאנה ודימיטרי התחיל פתאום לבכות. הבכי שלו קרע אותי יצור קטן שמבקש עזרה. התחלתי לחפש בשבילו בקבוק ולא מצאתי כלום. לקחתי ספל מים מהמטבח, הרמתי את הראש שלו ונתתי לו לשתות. רק אז הוא נרגע. 

ראיתי מהתריס את אדוארדו מגיע. אחרי שנכנס ונעל את הדלת מאחוריו יצאתי אליו ואמרתי 'אל תצעק', אבל שכחתי לגמרי לשים את הגרב על הפנים והוא זיהה אותו. אדורדו קפץ עלי וצעק. נתתי לו מכה עם הסכין, ונפלנו ביחד על הרצפה. דקרתי אותו עוד פעמיים עד שהפסיק לצעוק ומשכתי אותו לחדר השינה".

בהמשך מספר קרליק כיצד רצח את אאיאנה אושרנקו. "כשטטיאנה נכנסה באתי אליה מאחורה וסתמתי לה את הפה עם היד. הושבתי אותה על המיטה, אבל סובבתי אותה כדי שלא תראה את הגופה של אדוארדו. היא שאלה איפה הילדים אמרתי לה 'הכל בסדר, אין מה לדאוג'...היא קפצה מהמיטה התחילה לצעוק ולהתפרע. נתתי לה עם הסכין. אחר כך אני לא זוכר מה קרה, היא הפסיקה לצעוק. פתאום שמעתי את התינוק בוכה, כנראה הרגתי אותו עם הסכין, לא יודע איפה פגעתי בו וכמה פעמים.

"המטרה היתה דימטרי"

החוקר אמר לקרליק כי לפי הנתיחה לתינוק יש יד שבורה, מכות קשות בראש ופגיעה קשה בגולגולת וכי התינוק נחנק למוות ורק אחר כך נדקר שבע דקירות וביקש ממנו להסביר. "זה לא הייתי אני", אמר קרליק והסביר כי הוא אינו יודע גם מה קרה לילדה בת ה-3. "אני מניח שנתתי גם לילדה כמה מכות סכין והצעקות פסקו. לא זוכר איפה פגעתי בה וכמה פעמים".

רק כשסיפר איך רצח את הקורבן השישי דימטרי אושרנקו פרץ קרליק בבכי: "חזרתי ואמרתי לו 'אתה אשם בכל מה שקרה' והתחלתי לתת לו מכות עם הסכין עד שהוא נשכב על הרצפה. לא ידעתי איפה אני ומה אני עושה. משהו השתלט עליי, מול העיניים ראיתי רק את דימה, עם חיוך גדול על הפנים שלו. לא רציתי להזיק לאף אחד. המטרה היתה דימטרי".

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח