השותפה לרצח דנה בנט צפויה לרצות 14 שנות מאסר

בית המשפט אישר את הסדר הטיעון המקל לחברתו לשעבר של החשוד המרכזי ברצח דנה בנט ז"ל. הצעירה הורשעה בסיוע לרצח ותרצה בין 8 ל-14 שנות מאסר בפועל. אמה של דנה ז"ל: "יהיה מה שיהיה - היא רוצחת בעינינו"

העונש הצפוי: עד 14 שנות מאסר (חדשות 2)

הרכב של שלושה שופטים בבית משפט המחוזי בנצרת קיבל הבוקר את הסדר הטיעון של הפרקליטות עם ', שותפתו של יחיא פרחאן ברצח דנה בנט ז"ל לפני כשש שנים. י', שהייתה בת 15 בזמן המעשה הורשעה בסיוע לרצח וצפויה לרצות בין שמונה ל-14 שנות מאסר בפועל.

אמה של דנה ז"ל נכחה בדיון ואמרה כי ההכרעה הייתה צפויה. "יהיה מה שיהיה - היא רוצחת בעינינו", הסבירה האם. "כל מה שאנחנו רוצים כרגע הוא שגם פרחאן יורשע".

מעיין גיל, בת דודתה של דנה, שהחזיקה במשך כל הדיון את תמונת הנרצחת, התקרבת לנאשמת ואף ניסתה לדבר איתה - אך ללא הצלחה. "היא לא ריחמה על דנה", אמרה בכעס.

הסניגור: נבקש עונש מקל יותר

לאחר החלטת בית המשפט, ציין פרקליטה של י', עו"ד עיסאם טנוס, כי בכוונתו לבקש עונש מופחת עבור מרשתו. ""ברשותנו חומר שדרכו ננסה לשכנע את בית המשפט לגזור עונש מקל יותר, שיהיה ריאלי יותר", הסביר עו"ד טנוס.

שלושת השופטים: נחמה מוניץ, עאטף אלעבוני ושאהר עטראש, הרשיעו את הנאשמת לפי העובדות בכתב האישום המתוקן ועל סמך הודאתה.

"אלמלא אותו שיתוף פעולה לא היו נחשפים המקרים" אמרה התובעת, עו"ד איריס שירן מפרקליטות מחוז צפון. "במסגרת ההסדר נלקחו בחשבון ארבעה רכיבים על ידי הפרקליטות: י' הייתה בת 15 בזמן ביצוע הרצח, היא שיתפה פעולה עם המשטרה בלי לבקש תמורה, ואלמלא שיתוף פעולה זה - לא הינו מפענחים את הרצח".

התעלומה הגדולה

למעלה משש שנים עסקה המשטרה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

דנה, בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, עבדה למחייתה כמלצרית. ב-1 באוגוסט 2003, בהיותה בת 18, נעלמה לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. היא עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

 לאחר שנמצאו שרידי גופתה הובאה בנט למנוחת עולמים במושב הזורעים בצפון. אלפי אזרחים, שוטרים ומתנדבים הגיעו ללוות את הצעירה בדרכה האחרונה, שש שנים אחרי שיצאה מביתה ולא שבה אליו. מסע ההלוויה יצא מגשר הכניסה לטבריה הצמוד לאיצטדיון העירוני - המקום האחרון בו נראתה בנטבחיים, בראשון לחודש אוגוסט בשנת 2003.

פרשת דנה בנט:

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

בת דודתה: היינו בין תקווה לייאוש