משפחת בנט: "אל תרחמו על הרוצחת"

הבוקר יוגש לבית המשפט הסדר הטיעון המקל לחברתו לשעבר של החשוד המרכזי ברצח דנה בנט ז"ל. בת דודתה של דנה זועמת על הכוונה להאשים את מי שסייעה לרוצח בהריגה בלבד וקוראת לבטל את ההסדר. "לא צריך לרחם על רשעים", היא מסבירה בכעס

רק הבוקר שמעה מעיין גיל, בת דודתה של דנה בנט ז"ל, על הסדר הטיעון המקל למי שסייעה כביכול לרצח האכזרי של דנה לפני כשש שנים. "זה מאוד מקומם", היא זועמת וקוראת לבטל את ההסכם.

היום תציג פרקליטות מחוז הצפון בפני בית המשפט המחוזי בנצרת את העסקה עם עורך דינה של י', מי שהייתה חברתו לחיים של יחיא פרחאן, הנאשם המרכזי ברצח. לפי הסדר הטיעון תואשם הצעירה בת ה-22 בסיוע להריגה בלבד.

"אני מקווה שבית המשפט לא יאשר את הדבר הזה", אומרת מעיין בכעס. "מדינת ישראל, במצבה היום, לא צריכה לרחם על רשעים, ובטח שלא על רוצחים".

בריאיון לגלי צה"ל טענה בת דודתה של דנה ז"ל כי י', שפיתתה את הצעירה, כלל לא פנתה מיוזמתה למשטרה והפלילה את פרחאן, ולכן אין להקל בעונשה. "זה הגיע לחוקרים בדרך אחרת", היא מדגישה. "רק בגללה דנה עלתה לאוטו. היא הסתירה את זה שש שנים. היא אשמה בדיוק כמוהו ברצח".

החשוד ברצח היה בכלא

לפני כחצי שנה הגיעה לסופה אחת מהפרשיות הרצח הסבוכות שידעה ישראל. בעקבות מידע חדש שהתקבל במשטרה נעצרה הצעירה בת 22 שחשפה את התגלגלות מקרה הרצח של בנט ואת המקום בו נקברה, לאחר שנרצחה על פי החשד על ידי פרחאן, שריצה באותו הזמן אונס מאסר בגין אונס שביצע.

לאחר שנלקח פרחאן לחקירה, הוא התוודה ברצח בנט ובכך שרצח עוד שלושה בני אדם נוספים, בהם שני מקרי רצח של תיירים ורצח צעיר ערבי. לדבריו לא היה כל מניע לתקיפתה של בנט ונעשה רק לשם "ההנאה" של החשוד.

הצעירה שהייתה בת זוגו של פרחאן בזמן שאירע הרצח, שיתפה פעולה באופן מלא עם החוקרים . לאחר שנחקר החשוד והודה במעשיו, הוא נלקח לזירת הרצח שם שיחזר את מעשיו.

התעלומה הגדולה

למעלה משש שנים עסקה המשטרה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

דנה, בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, עבדה למחייתה כמלצרית. ב-1 באוגוסט 2003, בהיותה בת 18, נעלמה לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. היא עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

 לאחר שנמצאו שרידי גופתה הובאה בנט למנוחת עולמים במושב הזורעים בצפון. אלפי אזרחים, שוטרים ומתנדבים הגיעו ללוות את הצעירה בדרכה האחרונה, שש שנים אחרי שיצאה מביתה ולא שבה אליו. מסע ההלוויה יצא מגשר הכניסה לטבריה הצמוד לאיצטדיון העירוני - המקום האחרון בו נראתה בנטבחיים, בראשון לחודש אוגוסט בשנת 2003.

פרשת דנה בנט:

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

בת דודתה: היינו בין תקווה לייאוש