הסדר טיעון בפרשת רצח דנה בנט

בת זוגו של יחיא פרחאן, המואשם ברצח האכזרי של הנערה דנה בנט לפני יותר מ-6 שנים, תואשם רק בסיוע להריגה והאישומים באשמת רצח וניסיון רצח נגדה יבוטלו. החשודה, שהיתה בת 15 בלבד בליל הרצח היתה עדת המפתח בפיצוח הפרשה המסתורית. כעת היא צפויה להיות זאת שתרשיע את פרחאן ברצח

פרסום ראשון: הפרקליטות הציעה עסקת טיעון מקלה לצעירה שהייתה מעורבת ברצח הנערה דנה בנט. החשודה, שהודתה כי עזרה לפתות את בנט בלילה בו נרצחה על ידי יחיא פרחאן, תואשם רק בסיוע להריגה והאשמות בגין רצח וניסיון רצח יבוטלו.

החשודה, שהייתה רק בת 15 בזמן המקרה, הביאה לפריצת דרך בחקירת היעלמותה הלא מפוענחת של בנט. היא עזרה לשוטרי הימ"ר להגיע למקום קבורתה של בנט והובילה אותם לגילוי החשוד ברצח, לכן הוחלט להקל את ההאשמות נגדה.

משפטה של החשודה שהיה צפוי להימשך זמן רב, יתקצר כעת באופן משמעותי. לאחר שתתקבל עסקת הטיעון צפויה הצעירה לתת עדות שתביא להרשעתו של פרחאן, שחזר בו מהודאתו ברצח, וכך יגדל הסיכוי שגזר דינו יגיע לשני מאסרי עולם.

החשוד ברצח היה בכלא

לפני כחצי שנה הגיעה לסופה אחת מהפרשיות הרצח הסבוכות שידעה ישראל. בעקבות מידע חדש שהתקבל במשטרה נעצרה הצעירה בת 22 שחשפה את התגלגלות מקרה הרצח של בנט ואת המקום בו נקברה, לאחר שנרצחה על פי החשד על ידי פרחאן, שריצה באותו הזמן אונס מאסר בגין אונס שביצע.

לאחר שנלקח פרחאן לחקירה, הוא התוודה ברצח בנט ובכך שרצח עוד שלושה בני אדם נוספים, בהם שני מקרי רצח של תיירים ורצח צעיר ערבי. לדבריו לא היה כל מניע לתקיפתה של בנט ונעשה רק לשם "ההנאה" של החשוד.

הצעירה שהייתה בת זוגו של פרחאן בזמן שאירע הרצח, שיתפה פעולה באופן מלא עם החוקרים . לאחר שנחקר החשוד והודה במעשיו, הוא נלקח לזירת הרצח שם שיחזר את מעשיו.

התעלומה הגדולה

למעלה משש שנים עסקה המשטרה בחיפושים נמרצים אחרי דנה. תיאורה של בנט תואר כך על ידי המשטרה: "עיניה כחולות-ירקרקות, גובהה של דנה בנט 1.67 סנטימטרים, מבנה גופה מלא, שיערה ארוך וצבע חום מתולתל. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה גופיה לבנה ומכנסי ג'ינס כחולים ובהירים. על אפה נקודת חן".

דנה, בת לאזרח ישראלי שעזב את הארץ לקליפורניה, עבדה למחייתה כמלצרית. ב-1 באוגוסט 2003, בהיותה בת 18, נעלמה לאחר שירדה ממונית בטבריה בשעה אחת בלילה ופתחה בצעדה לכיוון בית דודיה. היא עלתה למונית לאחר סיום המשמרת שלה במסעדה ביחד עם חברתה שירן קוריה, וירדה בסמוך לאצטדיון הכדורגל בעיר. בשעה 01:45 נקלט אות מהטלפון הנייד שלה סמוך למושבה מגדל, אולם מאז - איש לא ראה אותה.

 

לאחר שנמצאו שרידי גופתה הובאה בנט למנוחת עולמים במושב הזורעים בצפון. אלפי אזרחים, שוטרים ומתנדבים הגיעו ללוות את הצעירה בדרכה האחרונה, שש שנים אחרי שיצאה מביתה ולא שבה אליו. מסע ההלוויה יצא מגשר הכניסה לטבריה הצמוד לאיצטדיון העירוני - המקום האחרון בו נראתה בנטבחיים, בראשון לחודש אוגוסט בשנת 2003.

פרשת דנה בנט:

ויקי בנט: "זה לא בן אדם זה מפלצת"

אחיו של הרוצח התקשר לאביה של דנה

ויקי בנט מגיעה למקום בו נמצאה גופת בתה

שרידי גופתה של דנה בנט נמצאו

כך היא הייתה אמורה להיראות היום

בת דודתה: היינו בין תקווה לייאוש