מדדה חזיות בתא שקוף ללא ידיעתה - ותפוצה ב-30 אלף שקל

אישה צעירה הלכה עם גיסתה לקניון באילת כדי לקנות חזיות. היא נכנסה לתא ההלבשה, התפשטה והחלה למדוד חזיות. אלא שכעבור כחצי שעה, דפק גבר על חלון תא ההלבשה והודיע לה: "כולם רואים אותך עירומה". רק אחר כך התברר כי המראה היא זכוכית חד-כיוונית. האישה המושפלת תבעה את הנהלת הקניון והחנות ותפוצה על עגמת הנפש

התפשטה בתא מדידה שקוף, אילוסטרציה (רויטרס)

בית משפט השלום באילת קבע השבוע כי הבעלים של חנות להלבשה תחתונה באילת והנהלת הקניון בעיר יפצו אישה שמדדה חזיות בחנות להלבשה תחתונה - וגילתה כי היא מתפשטת מול מראה חד כיוונית ומול כל מבקרי הקניון. בית המשפט קבע כי בעליה של החנות והנהלת הקניון יפצו אותה בסכום של 30 אלף שקלים.

"התובעת, כטענתה, עברה חוויה קשה, כמתואר לעיל, והיא טענה כי בימים בסמוך לאירוע ולאחר מכן, הרבתה לבכות והייתה מסוגרת בעצמה, התביישה לצאת מביתה והתקשתה להשתחרר מהמחשבה שצפו בה עוברים ושבים", כתב השופט יואל עדן דן בפסק הדין.

על פי כתב התביעה, בספטמבר 2007, בתקופת החגים בה הקניון עמוס במבקרים, התובעת הגיעה לחנות להלבשה תחתונה, כשהיא מלווה בגיסתה, כדי לקנות חזיות.

"התובעת נכנסה לתא מדידה כדי לבדוק ולמדוד מספר סוגים של חזיות, בעוד גיסתה ממתינה על ספה הממוקמת בחדר ההלבשה", נכתב בפסק הדין. "דופן אחת של תא ההלבשה, העשויה זכוכית, פונה אל תוך הקניון, ובדיעבד התברר לתובעת כי מדובר בזכוכית חד כיוונית".

"חשפה לחלוטין את פלג גופה העליון בקניון"

לאחר שהיה של כ-20 דקות בתא המדידה, במהלכן פשטה האישה את בגדיה ומדדה חזיות כשפלג גופה העליון חשוף לחלוטין, שמעה האישה נקישה על דופן התא, וגבר שעמד בסמוך לדופן הזכוכית הפונה אל תוך הקניון, התקרב לזכוכית וסימן לה שכל העוברים והשבים העוברים בסמוך לחנות רואים אותה מבחוץ .

"התובעת יצאה מיד מתא המדידה מזועזעת ונדהמת, ופנתה למנהלת החנות ושתי מוכרות בחנות, ותיארה את מה שהתרחש והללו התנצלו ואמרו שהן מצטערות על מה שקרה ועל עוגמת הנפש שנגרמה לתובעת", לשון פסק הדין.

התובעת יצאה מהחנות כדי לבדוק עד כמה היתה חשופה, והתחוור לה כי הזכוכית שקופה לחלוטין לכל המתבונן מכיוון הקניון אל תא המדידה. היא צילמה באמצעות מכשיר הפלאפון את תא ההלבשה כפי שהוא נראה מבחוץ. לאחר צאתה מהחנות שמו המוכרות על תא המדידה ועל תא סמוך לו שלט כי הם אינם בשימוש.

"השפלה, צער ובושה"

האישה טוענת כי נגרמו לה עוגמת נפש, השפלה, צער ובושה, לאחר שהתברר לה כי חשפה לחלוטין את פלג גופה העליון והעירום בפני עוברים ושבים, ועמדה ערומה קבל עם ועדה. היא תבעה את החנות והנהלת הקניון בסכום של 50 אלף שקלים.

מנגד, בעלת החנות הנתבעת והנהלת קניון טוענות כי מדובר בתביעה קנטרנית וטורדנית. הנתבעות טוענות כי המקום המדובר היה תחום בוילון אשר הודבק בסרט ועליו נתלה שלט "תא לא שמיש" על מנת למנוע כניסה אליו. עוד טוענות הנתבעות שאילו היתה הנתבעת מסתכלת סביבה היתה מבחינה כי אנשים נועצים בה מבטים, כטענתה, ואין לה אלא להלין על עצמה.

השופט קיבל את גרסת האישה והדגיש כי מאחר ומדובר בחנות להלבשה תחתונה חובת הזהירות המוטלת על בעל חנות מסוג זה, ואשר משמעותה שמירה על פרטיות וצנעת לקוחות החנות - הינה חובה מוגברת.

"יש לציין כי גם מעדותה של התובעת בבית המשפט ניכר כי אכן היה מדובר באירוע אשר הותיר בה חותם, והיה מבחינתה אירוע טראומטי וקשה", כתב השופט בהחלטתו. "לא התרשמתי מהגזמה או הפרזה בדבריה, ואני נותן אמון בדבריה גם בענין זה".

השופט קבע כי הנתבעות ישלמו לאישה פיצוי של 25 אלף שקלים בצירוף 5,000 שקלים עבור הוצאות משפט.