הפרקליטות: האב מרעות שבנו הרג בשוגג את חברו יועמד לדין

פרקליטות מחוז מרכז הודיעה כי האב שבנו הרג בשוגג את אורן מזרחי ז"ל בן ה-13 יועמד לדין יחד עם בנו בגין גרימת מוות ברשלנות. משפחתו של אורן ז"ל עסוקה עכשיו להשמיע את המקרה הטרגי - כדי שהמקרה הזה לא יחזור על עצמו

הילד מרעות שהרג את אורן מזרחי יועמד לדין - יחד עם אביו: פרקליטות מחוז מרכז הודיעה רשמית אמש כי תעמיד לדין את הילד שהרג את חברו אורן מזרחי ז"ל בן ה-13 מרעות. גם אביו של הילד יועמד לדין - שניהם בסעיף "גרימת מוות ברשלנות".

החלטת הפרקליטות להעמיד לדין את אביו של הקטין בן ה-13 מרעות, שהיה הבעלים של האקדח בו ירה בנו בחברו אורן והרגו, מגיעה לאחר שערכה שימוע בנושא ודחתה את הטיעונים שהועלו במסגרת זו.

"שהמקרה לא יחזור על עצמו"

"אני לא מחוקק, הפרקליטות והמשטרה עושים את העבודה שלה", אמר היום אייל מזרחי, אביו של אורן ז"ל שעכשיו עסוק בלהנציח את בנו. "מטרתי היא אחת: להשמיע ולהנציח כדי שהמקרה הזה לא יחזור על עצמו".

משפחת מזרחי מתכננת להקים קבוצות כדורסל בבתי ספר יסודיים במודיעין על שמו של אורן. אחרי שנהרג בשוגג בחודש אפריל השנה בידי חברו הטוב התכנסו חברי משפחתו של אורן באולם הכדורסל של מודיעין, שם אהב לשחק.

לדברי האב אייל, קבוצה של ילדים מחוג סיירות החליטה להקים מצפה לזכרו. "בתכנון עמותה שתעביר הרצאות במקומות אסטרטגים כמו מטווחי ירי, פורום ביטחוניסטיים ואנשי צבא", מספר אייל על הפעולות שמתכוונן לעשות כדי למנוע מקרים מצערים כאלו בעתיד.

חבריו של אורן מזרחי היו עדים לאסון הנורא. הם ראו את חברו לוקח את האקדח של אביו ואת הכדור שנפלט פוגע בראשו של אורן, שנפטר במקום.

"ההורים כואבים כאילו ילדם נהרג", אמר לאחר האירוע חבר המשפחה. "הם פשוט מנתחים הלוך וחזור את כל מה שקרה ומנסים לראות איפה טעינו ואיפה לא טעינו".

לפי דברי בכיר בצוות החקירה, הרשלנות בתיק זועקת לשמים. האב שמר את אקדחו נעול בשידה
הסמוכה למיטתו. המפתח לשידה היה מונח עליה, כך שכל אחד היה יכול לקחת את האקדח.