משפטו של "הרב המתעלל" נפתח הבוקר

כחודש לאחר שהוסגר לארץ מברזיל, נפתח הבוקר משפטו של אליאור חן שזכה לכינוי "הרב המתעלל". כתב האישום שהוגש נגדו בתחילת החודש מייחס לחן שורה של מעשי התעללות ב-8 ילדים חסרי ישע, במהלכה כפה על אחד הקטינים להאכיל את אחיו בצואה וסגר ילד אחר במזוודה במשך שעות

לאחר חודשים שבהם נמלט מהחוק, נפתח הבוקר משפטו של אליאור חן, שזכה לכינוי "הרב המתעלל", בבית המשפט המחוזי בירושלים. חן, שנאשם בניהול כת סדיסטית שהנחתה את מאמיניה להתעלל בילדים כאקט חינוכי, הגיע לאולם ולא הפסיק לחייך.

בניגוד לפעם הקודמת שנכח בבית המשפט, חן בחר שלא לענות לשאלות כתבים. חן שמר על זכות השתיקה גם שכהופנו אליו שאלות עקיפות בנושא תנאי המעצר שלו ובנושא שותפו לתא יעקב טייטל, החשוד בביצוע שורה של מעשי טרור.

כתב האישום שהוגש בתחילת החודש על ידי עורכי הדין אשרת שהם ודניאל מור מפרקליטות מחוז ירושלים, מייחס לחן שמונה סעיפי אישום בגין שורה של מקרי התעללות שביצע והורה לבצע הנאשם בילדי המשפחה באמצעות חסידיו. עדויות מ-80 עדי התביעה שמופיעים בכתב האישום הובילו להאשמות נגד חן בעבירות רבות של התעללות בקטין או בחסר ישע, תקיפת קטין הגורמת חבלה חמורה ותקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש.

"במועד שאינו ידוע, כפתו הנאשם וחברי הקבוצה את א' (אחד הילדים) באמצעות חבל, הכניסו לפיו כיפה וחסמו את פיו באמצעות דבק נייר", נכתב בכתב האישום. "בסמוך לכך לאחר מכן, הכניסו את א' לתוך מזוודה שאורכה כחצי מטר, סגרו את א' בתוכה למשך יותר מיממה ומנעו ממנו מזון ושתייה".

"השקה ילד בן 3 בערק"

על פי כתב האישום, בדצמבר 2007 הכה חן, יחד עם חברי הקבוצה את הילד א', רק בן 3, בחזקה רבה בפניו, ומשנפל א' על הרצפה הרימו אותו חברי הקבוצה. חן הורה לחברי הקבוצה להשקות את א' ערק. הנאשם וחברי הקבוצה תפסו את א', השקו אותו בכח ערק והכריחו אותו לקפוץ פעם אחר פעם תוך שהם מכים אותו עד שא' הקיא. לאחר מכן, כפה הנאשם על א' לשבת ליד השולחן לאורך כל הלילה.

עוד נטען באישום כי בעשרות רבות של מקרים, נהג חן לטלטל בעוצמה רבה את א'. במספר הזדמנויות, הנאשם וחברי הקבוצה כפתו את ידיו ורגליו של א', באמצעות אזיקונים מפלסטיק וחבלים למשך שעות ארוכות, לעיתים לכסא פלסטיק. בעת שהיה א' קשור נהגו חן  וחברי הקבוצה להכות אותו בראשו ובפניו.

"הנאשם וחברי הקבוצה הכו במספר רב של מקרים את א' בכח בפניו ובראשו שוב ושוב עד שהתנפחו", נכתב באישום. "באחד המקרים צילמו הנאשם וחברי הקבוצה את פניו הנפוחות של א' ונהגו להביט בתמונה ולצחוק על מראהו של א'". הם גם הכו אותו בפטיש מעץ ומקל עץ בידיו, ושרפו את אצבעותיו של א' וכן איברים אחרים באמצעות מצית.

"הכניסו לפיו כיפה וחסמו באמצעות דבק נייר"

במקרה אחר מתאר כתב האישום כיצד כפתו הנאשם וחברי הקבוצה את א' באמצעות חבל, הכניסו לפיו כיפה וחסמו את פיו באמצעות דבק נייר. בהמשך, הם הכניסו את א' לתוך מזוודה שאורכה כחצי מטר, סגרו את א' בתוכה למשך יותר מיממה ומנעו ממנו מזון ושתייה.

כמו כן, במספר הזדמנויות, בדירה, החזיקו אליאור חן וחברי הקבוצה את ראשו של א' מתחת לזרם מים בכיור עד שהיה נחנק. הם נהגו להכניס את א' אל המקלחת ולהחזיק אותו מתחת לזרם מים קרים.
"בחודש ינואר 2008 הפשיטו נאשמים את א' והעמידו אותו מחוץ לבית במרפסת, בקור הלילה, במשך זמן רב כשהם מצויים בתוך הדירה ולאחר שסגרו את דלת המרפסת", נכתב באישום. "הנאשם הורה לחברי הקבוצה לשפוך עליו מים כדי לגרום לו סבל נוסף ולא התירו לא' להיכנס על אף צעקותיו ובכיו.

בינואר 2008, משך חן בחוזקה את ידו של א' ושבר אותה, כך נטען באישום. לאחר מכן, הוא מנע לקבל טיפול רפואי. באותה התקופה, גרמו הנאשם וחברי הקבוצה לכוויה קשה בגב כף הרגל של א' באמצעות תנור. הרב המתעלל וחברי הקבוצה מנעו טיפול בכוויה, והכריחו בכח את א' לנעול נעלים שלחצו ושפשפו את הכוויה, עד להיווצרותו של כיב מזוהם.

שימוש באלימות קשה כלפי ילדים רכים

חודשיים לאחר מכן, ניגש אחד מחסידיו של חן, שרצה להשתיק את הילד בן ה-3, לחדר בו ישן א'. הוא טלטל אותו וחבט בראשו עד שגרם לאבדן הכרתו ואבדן נשימתו. לילד נגרם נזק מוחי בלתי הפיך והוא מאושפז במצב של צמח.

כזכור, חן נמלט מהארץ בחודש מרץ 2008 לברזיל, שם מצא מקלט ממערכת החוק עד שנתפס והוסגר לישראל. מאז הוא שוהה במעצר מחשש שינסה להימלט שוב מהארץ.

כתבות נוספות בנושא:

אישום חמור נגד חן: האכיל בצואה, שרף איברים, הכה וטלטל

חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק