נהג מונית קילל נוסע - רשיונו נשלל למשך שנתיים

"מאיפה ברחת? הלוואי שתמות" - כך "איחל" נהג מונית בחיפה לנוסע שהרגיז אותו, כי ביקש להפעיל מונה. נסיעה קצרה בתוך העיר הספיקה להלהיט את היצרים במונית, ונהג המונית אף איים שירביץ לנוסע. אותו נהג לא מנומס נפרד מהרישיון לעסוק בתחום בשנתיים הקרובות, ושילם לנוסע 1,500 שקלים כפיצוי

נהג המונית התחייב לו לקלל נוסעים (חדשות 2)

בית משפט השלום בחיפה שלל הבוקר את רישיונו של נהג מונית שלא יוכל לעבוד במקצוע במשך שנתיים, בגלל שקילל ואיים על נוסע במהלך ויכוח בנסיעה.

נהג המונית, תושב טירת הכרמל, הסיע את המתלונן מרחוב הרצל לרחוב פאר בחיפה. על פי כתב האישום, טען הנהג כי המונה אינו תקין וביקש מזומן מהנוסע שהתעקש על הפעלת המונה.

נהג המונית התרגז והורה לנוסע לרדת מהמונית. רק כשביקש הנוסע את פרטיו האישיים של הנהג, נלחץ כנראה האיש והסכים לפתע להפעיל את המונה. הוא תירץ את התנהגותו בכשל הכבלים של מכשיר הקשר במונית.

"אני ארביץ לך"

אך הוויכוח בין הנוסע המרוגז לבין העצבני אף יותר המשיך במהלך הנסיעה. "מאיפה ברחת? הלוואי שתמות", המשיך הנהג לגדף את הנוסע ואיים עליו: "אל תדאג, יום אחד ניפגש ברחוב ואני אראה לך מה זה!". בשלב מסוים עצר הנהג את המונית, הסתובב אל הנוסע ואמר לו "אתה רוצה שעכשיו אני ארביץ לך?".

בתום הנסיעה שוב התעורר הוויכוח כשסירב נהג המונית לתת לנוסע את הקבלה על הנסיעה. "הלוואי שעד יום כיפור הבא אתה תמות", אמר הנהג שלבסוף נכנע ונתן לנוסע את הקבלה שמגיעה לו.

נסיעה של כעשר דקות בתוך העיר הפכה לסיוט עבור הנוסע, שירד מהמונית כל-כך מרוגז והחליט להגיש תלונה למפקח על התעבורה במשרד התחבורה. בעקבות חקירת התלונה החליט משרד התחבורה להגיש תביעה לבית משפט כנגד נהג המונית.

בנוסף לשלילת הרישיון, חייב שופט בית משפט השלום בחיפה, שמואל יציב, את נהג המונית לפצות אישית את הנוסע ב-1,500 שקלים וגזר עליו קנס נוסף בסך 1,500 שקלים. בנוסף, חתם נהג המונית על התחייבות של עשרת אלפים שקלים, לפיה הוא מתחייב להימנע מלעבור עבירה דומה למשך שלוש שנים.

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה ציין כי שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ הורה לאחרונה לאנשי משרדו להגביר את הפיקוח כנגד נהגי מוניות הפועלים בניגוד לתקנות התעבורה.