"אני מאמינה שאינך קשורה לרצח"

בתם של בני הזוג דמיאן ונטליה קרליק, הנאשמים המרכזיים ברצח ששת בני משפחת אושרנקו, הגיעה הבוקר לביהמ"ש המחוזי בפתח תקווה כדי לתמוך בהם בבית המשפט. לראשונה מאז מעצרם, היא נפגשה עם הוריה וניסתה להעביר להם מכתב תמיכה

הבוקר החל משפטם של בני-הזוג דמיאן ונטליה קרליק, החשודים בטבח משפחת אושרנקו. בתם של השניים, ששמה נאסר לפרסום בגלל גילה הצעיר, הגיעה כדי לתמוך בהוריה אחרי תקופה ארוכה שבה לא פגשה אותם.

אנשי שירות בתי הסוהר הפרידו ביניהם, ולא אפשרו את המפגש הטעון הזה. כזכור, הבת לא נפגשה עם הוריה מאז שהשלושה ניסו להימלט מהארץ ונעצרו על ידי המשטרה. הנערה בת ה-17 הגיעה מצוידת במכתב שהכינה עבור אמה, בו כתבה לה: "כל המשפחה מאמינה לך שאת לא קשורה לרצח".

בהמשך הוסיפה הבת מספר משפטים בניסיון להרגיע את אמה וכתבה: "קשה לי בפנימייה, ואני חייבת לעבוד עכשיו יותר קשה בשביל כסף, אבל הכל בסדר. אני אוהבת אותך, ומעבירה לך את המכתב הזה כדי שתדעי שאני איתך".

למרות סעיפי האישום החמורים שעומדים כנגד הוריה, מקורבים לבת העידו שהיא אינה מתנערת מהם ומצפה לסיום הפרשה. לדבריה, אחרי הכל מדובר בהורים שלה והיא עדיין אוהבת אותם.

אשתו של החשוד ברצח בכתה במשך כל הדיון

רגע המפגש של הנערה עם הוריה היה טעון במיוחד ונמשך גם אחר כך בתוך אולם הדיונים, שם היא הצליחה להחליף מספר מילים ברוסית עם אביה דמיאן קרליק, שהוא הנאשם המרכזי ברצח, ועם אמה שהחלה לבכות ברגע שראתה את בתה. בכי שנמשך אחר כך במשך כל הדיון.

השאלה הגדולה היא מה יהיה מעתה במהלך המשפט. דמיאן קרליק צפוי אמנם להודות בביצוע הרצח של שת בני משפחת אושרנקו, אבל סניגורו יטען שההודאה נלקחה ממנו בניגוד לחוק כיון ובאמצעים לא כשרים כיוון שהיה כפות והיא הוצאה ממנו בכוח.

אבל השאלה הגדולה באמת היא לגבי בני משפחתו של דמיאן, שאמנם לא לקחו חל פעיל ברצח, אך סייעו לדמיאן לבצעו. נטליה קרליק מודה בתכנון שוד, אבל טוענת שלא ידעה על הרצח ולא היה לה מושג את שתכנן בעלה. גם אביו של דמיאן חשוד שסייע להיפטר מהסכין ומהבגדים המגואלים בדם שמשמשים ראייה מרכזית בתיק.

פתיחת המשפט נגד בני הזוג קרליק נדחתה בחודש וחצי לאחר שעורכי דינם ביקשו זמן נוסף כדי ללמוד את חומר הראיות. משפטם של כל אותם המסייעים צפוי להיפתח בקרוב, ובו כל אחד מהם יילחם על חפותו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח