תיעוד: החייל שפלט כדור והרג את חברו משחזר

לפני שלושה חודשים ירה והרג דניאל דרזנר, חייל גולני את חברו לפלוגה אור חדד ז"ל. היום בצעד מפתיע נחתם הסדר טיעון שמקל בעונשו של היורה: 27 חודשי מאסר. הסיבה להקלה היא רשלנות של המפקדים שלא ביצעו פריקת נשקים כפי שמחייבים הנהלים

"למה עשיתי את זה? טעות" - זה ההסבר שהיה לדניאל דרזנר, הסבר לכך ששיחק עם הנשק, כיוון לעבר חברו, אור חדד, ירה, והרג אותו.

זה קרה בבסיס גולני ברמת הגולן לפני שלושה חודשים. משחק בנשק, בדיקת כוונות ולחיצה אחת,שאחריה התברר שיש כדור בקנה וכי היורה, דרזנר, לא טרח לפרוק את הנשק שלושה שבועות.

"הפלתי את הנשק", הסביר דרזנר בשיחזור. "באתי ללכת אליו, אבל באו מלא אנשים, מלא אנשים רצו מכל הכיוונים בגלל ששמעו את הירייה".

רק 27 חודשי מאסר

"יש לי ארבעה ילדים קרביים, ואחד נפל לי", סיפר אביו של אור חדד ז"ל, אשר. ההורים, אשר ומזל חדד, הגיעו היום על כיסא גלגלים לבית הדין הצבאי, כדי לשמוע את גזר הדין של מי שהרג את הבן
שסעד אותם.

"זה מה שמטריד אותנו, שהכניסו חייל כזה לצבא ונתנו לו נשקים", אומר האב. "בשביל זה סיכנו את הבן שלי. "כבר בתחילת היום גילו ההורים שיש הסדר טיעון מאוד מקל וניסו להתנגד. בהמשך הם התרצו.
העבירה: הריגה. העונש המרבי: 20 שנות מאסר. בית הדין הסתפק ב-27 חודשים.

"אנחנו סבורים שיש בכך כדי להרתיע אחרים, והלקחים מן הסתם יופקו", הסבירה התובעת במשפט. "זה בלתי סביר שחייל קרבי יסתובב עם נשק שלושה שבועות, אף אחד לא בודק לו את הנשק. וזו הסיבה לעונש הקל".

המפקדים התרשלו, לא ביצעו פריקת כלי נשק, ולכן בסוף השנה הבאה,דרזנר יהיה בבית, חופשי. ספק אם עונש כזה יעשה סוף למשחקי הנשק בצה"ל.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2