27 חודשי מאסר לחייל שהרג את אור חדד

בית הדין הצבאי בחיפה גזר 27 חודשי מאסר על החייל דניאל דרזנר מחטיבת גולני, שהורשע בהריגת חברו אור חדד ז"ל בן ה-20 לפני כשלושה חודשים. גזר הדין נקבע במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם דרזנר

בית הדין הצבאי בחיפה גזר היום 27 חודשי מאסר על סמל דניאל דרזנר, שהורשע בהריגת חברו לגדוד אור חדד ז"ל. העונש נקבע הודות להסדר טיעון שנחתם עם דרזנר לפיו הוא יורשע בעבירת הריגה שבה הואשם מלכתחילה, אך ירצה עונש מופחת באופן יחסי.

על פי הדין הפלילי וגם על פי הדין הצבאי, העונש בגין עבירת הריגה יכול להגיע ל-20 שנות מאסר. הסדר הטיעון התקבל על הצדדים הודות לחלקו של כל אחד מהם בהסכם: התביעה הייתה מעוניינת שדרזנר אכן יורשע בהריגה וסניגוריו של החייל היורה ביקשו להבטיח שלא ייגזר עליו עונש חמור במיוחד.

משפחתו של חדד הייתה נסערת מאוד לפני תחילת הדיון. אמו ביקשה לראות את הסדר הטיעון טרם הכניסה לאולם, מתוך חשש שהשמיטו ממנו חלק מהעובדות. אך לבסוף נחה דעתה והיא קיבלה את ההסדר.

"לא כל כך משנה לי מה העונש של החייל שהרג את בני כמו שמפריעה לי התנהלות הצבא", ציין אביו של חדד. "מדובר בחייל בעייתי שלא היה אמור להתגייס, אבל הצבא אישר לו להעלות את הפרופיל ולשרת עם נשק". בנוסף לטענות טרם הגיוס, טען האב שההתנהלות בגדוד הייתה לקויה וציין את העובדה שדרזנר, שמנשקו נפלט הכדור שהרג את בנו, לא פרק את נשקו ולו פעם אחת לפני האסון.

כדור שנפלט - פגע ישירות באור

סמל אור חדד בן 20 מבית דגן נהרג לפני כשלושה חודשים כתוצאה מירי בגבו שנפלט מנשקו של דרזנר. כתוצאה מהירי, חדד פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "זיו" בצפת כשהוא במצב אנוש, אך נפטר כעבור שש שעות שבהן ניסו הרופאים להציל את חייו.

בדיקה של גורמים בצה"ל העלתה שדרזנר פלט כדור מנשקו בשוגג ופגע בגבו של חדד, מאחר והשניים שהו באוהלים סמוכים. עדויות שהגיעו לחדשות 2 באינטרנט מתוך הבסיס עצמו מספרות, כי פליטת הכדור הייתה כתוצאה ממשחק בנשק. עדות שהגיעה מהבסיס בו התרחש האירוע הקשה מספרת, שהחייל היורה הכניס כדור לבית הבליעה בנשק ונקר. כתוצאה מכך פגע כאמור הכדור בגבו של חדד והרג אותו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק