אלי רייפמן משתחרר מהכלא ומדבר

מייסד חברת ההיי-טק "אמבלייז" ישב במשך יותר מחודשיים בצינוק, לאחר שהואשם בחובות עתק וביזוי בית המשפט. עכשיו, לאחר שחרורו, אלי רייפמן פותח את הפה: "פסיכיאטרים בכלא היו צריכים לבדוק שאני לא אובדני", הוא אומר וגם מוסיף תחזית אופטימית: "תוך שנה אני לא חייב שקל לאף אחד"

במשך חודשיים חיכה איש העסקים אלי רייפמן להשתחרר מהכלא אל בית הוריו בראשון לציון. לרייפמן, שרגיל למשרדו המהודר בחברת "אמבלייז" אותה ייסד, היה לא קל להתרגל לצינוק בו שהה.

"אלה היו 67 יום בצינוק, אלה העובדות ולא צריך לייפות את זה, זה תא בגודל שני מטר על שני מטר, ללא חלונות וללא אור יום", אומר היום רייפמן. "הגיעו אליי פסיכיאטרים מטעם הכלא על בסיס קבוע, הם רצו לוודא שאין בי רצון לשים קץ לחיי".

רייפמן מסרב בתוקף לגלות מיהם הנושים שירו על מכוניתו לפני כחודשיים ועדיין מאיימים על חייו. הוא מספר כי למודיעין בשב"ס הגיע מידע שיש התרעה על כוונה לפגוע בחייו מתוך הכלא. "אלה בטח לא הנושים" סיפר רייפמן, "אין לנושים צורך או רצון להתנקש בי, אם יעשו כן הם הרי לא יקבלו את הכסף שמגיע להם".

"כונס הנכסים סחט אותי באיומים"

חובותיו של רייפמן נאמדים בסכום של בין 200-300 מיליון שקלים, ובית המשפט אף חייב אותו למכור את מניותיו, בשווי של כמאה מיליון שקלים. רייפמן טוען כי לא מכר את מניותיו וכי זהו תהליך ארוך שיכול להמשך מספר חודשים.

בינו ובין כונס הנכסים שלו, עו"ד איתן ארז, ישנן התנצחויות רבות. "עו"ד ארז נוקט בסחיטה באיומים נגדי ונגד משפחתי. זו שיטת פעולה של העולם הכי תחתון", טוען רייפמן, שבשלב מסוים אף החל להקליט את השיחות עם כונס הנכסים.

היום, מי שהוגדר כילד הפלא של ההיי-טק בישראל, חייב להתייצב פעמיים ביום במשטרה ולהוכיח שהוא פועל לכיסוי החובות אחרת הוא חוזר לכלא. "אעשה הכל כדי לא לשוב לכלא, אבל סיכוי שאמצא את המניות, שהוסתרו כדי למנוע השתלטות עוינת על החברה".

אבל רייפמן מבטיח כי תוך שנה מהיום, הכל ייראה שונה: "לא יישאר שקל חוב אצל שום נושה", סיכם.

תגובתו של כונס הנכסים עו"ד איתן ארז: בית המשפט המחוזי והעליון קבעו כי גרסאותיו של אלי רייפמן אינן אמינות, אלי רייפמן חייב לנושיו 300 מיליון שקלים, והוא מסרב להעביר לנושים מניות של אמבלייז בשווי 160 מיליון שקלים. חבל מאוד שהוא מנצל את זמנו הקצר מחוץ לכלא להפצת שקרים.