קרית שמונה: גז"ד חמור לצעירים שביצעו רצח כפול

שני מאסרי עולם ו-20 שנות מאסר בפועל, זהו גזר דינם של שני צעירים מקריית שמונה שביצעו רצח כפול בעיר. על פי כתב האישום הסיבה לרצח היא תחושתו של אחד הנאשמים שהמנוח פגע בכבודה של אשתו. את האדם השני רצחו הנאשמים, כי פחדו שילשין עליהם למשטרה

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת גזר הבוקר עונשי מאסר חמורים על שני צעירים שהודו ברצח כפול בקריית שמונה. שני מאסרי עולם נגזרו על ולדיסלב בטנין, ו-20 שנות מאסר נגזרו על פליקס (צ'ארלס) גוטליב. הרקע: ולדיסלב חשב כי המנוח, אנטולי זוסקין - פגע בכבוד אשתו.

הנאשמים, בטנין בן 24 נשוי ואב לילד, וגוטליב בן 25, הורשעו בשלל עבירות קשות בהן תקיפה בנסיבות מחמירות, סחיטה בכוח ורצח ושיבוש הליכי משפט.

מכתב האישום נגד השניים עולה כי בחודש יוני 2007 בזמן שעבר בטנין עם אשתו בסמוך לגרם מדרגות בעיר, המנוח אנטולי זוסקין, שישב על המדרגות עם אשתו לא זז כדי לפנות לשניים מעבר. בעקבות אירוע זה, לאחר מספר ימים התפרץ ריב בין בטנין וגוטליב למנוח, מכיוון שבטנין טען כי זוסקין פגע בכבודה של אשתו.

זרקו את גופתו לנחל

בעקבות האירוע הנאשמים, כך נטען, תקפו את המנוח לאחר שנתקלו בו בפארק בעיר. השניים גררו את המנוח לספסל מבודד, הכו ופצעו אותו. אחר כך עקבו אחריו הנאשמים יחד עם חברם יבגני דיאקוב ואז התנפלו עליו בשנית. בטנין וגוטליב דקרו את המנוח ושיספו את גרונו בעזרת מכשיר חד. לאחר שראו כי הוא מת השליכו את גופתו לתוך ערוץ נחל עין זהב.

ביום שלמחרת הרצח סיפרו הנאשמים לחבר נוסף על המעשה שביצעו, שהעלה את החשש שדיאקוב בשל היותו קטין ולא מנוסה בחקירות משטרה עלול להישבר במידה שייעצר וילקח לחקירה. בשל הפחד כי דיאקוב ילשין עליהם קשרו שני הנאשמים לרצוח אותו.

פחדו שילשינו עליהם למשטרה

כדי ליישם את תוכניתם הזמינו הנאשמים את דיאקוב במהלך הלילה להיפגש עימם. לאחר שהגיע למקום חנקו אותו הנאשמים בעזרת חולצה ואחר כך והכו אותו בעזרת קרשים ואבנים עד שמת.

בית המשפט ציין בהחלטתו כי "התנהגותם של הנאשמים הן במהלך ביצוע מעשיהם האלימים והאכזריים שגרמו לרציחתם של אנטולי ויבגני, וקור הרוח שלהם לאחר מעשי הרצח, מלמדים על אלימותם חסרת הגבולות ועל מסוכנותם הרבה לכלל הציבור". העונש הנגזר על השניים התקבל במסגרת הסדר טיעון לאחר שנמצא כמתאים לחומרת העבירות.