אלעד אלפרון הורשע בסחיטה ונשלח לכלא

אחד מילדיו של יעקב אלפרון, אלעד, ושני נאשמים נוספים הודו הבוקר בבית המשפט במסגרת הסדר טיעון בעבירות של סחיטה באיומים. על פי ההסדר, אלפרון הצעיר ירצה שנת מאסר בפועל, יעמוד לחובתו מאסר על תנאי והוא יידרש לשלם קנס. "מדובר בהסדר טיעון ראוי ומאוזן", אומרים בפרקליטות

עסק משפחתי: אלעד אלפרון, בנו השני של יעקב אלפרון - מי שחוסל בפיצוץ מטען ברכבו לפני כשנה, יישלח לשנת מאסר בפועל לאחר שהודה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של איומים, סחיטה באיומים וסחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה. על אלפרון יוטלו גם מאסר על תנאי וקנס כספי. הסדר הטיעון כפוף לאישור בית המשפט.

אלפרון ושני נאשמים נוספים - אברהם גלעדי וקטין נוסף ששמו אסור לפרסום - הודו היום בבית המשפט המחוזי בת"א בפני השופט גלעד נויטל בעובדות כתבי האישום המתוקנים שהוגשו במסגרת הסדר הטיעון בין הצדדים.

בכתב האישום המקורי שהוגש לפני כחודשיים נטען כי אלפרון והקטין בן ה-17, סחטו אנשים. הקטין נאשם כי הלווה סכום של 60 אלף שקלים לנהג מונית שנקלע לחובות, אך כשהנהג לא עמד בהחזרת החוב, הוא איים עליו. עוד על פי כתב האישום הכריחו שלושת הנאשמים את נהג המונית להסיע אותם ליעדים שונים, ולהפחידו.

גלעדי, שותפו של אלפרון למעשי האיומים, הודה והורשע בהדחת עד. אם יתקבל הסדר הטיעון ייגזר עליו מאסר על תנאי, וכן קנס כספי. הנאשם הקטין הודה בעבירות של סחיטה באיומים, וקשירת קשר לביצוע פשע. הוא נשלח לתסקיר של שירות המבחן.

לטענת הפרקליטות, "מדובר בהסדר טיעון ראוי ומאוזן", שבמסגרתו נשקלו חומרת העבירות ונסיבותיהם האישיות של הנאשמים, בכללן גילם הצעיר והיעדר הרשעות קודמות נגד אלפרון והקטין. כמו כן נשקלה העובדה כי בשעת ביצוע המעשים, לא השתמשו השלושה באלימות פיזית.

פרקליטו של אלפרון, עו"ד יניב שגב, מסר לחדשות 2 באינטרנט: "מדובר בהסדר טיעון מצוין, המאזן נכונה בין כל הצדדים".