על ספסל הנאשמים: דמיאן קרליק מואשם ברצח; אשתו נטליה מואשמת בהריגה

כתב אישום חמור על רצח 6 בני משפחת אושרנקו, שוד והצתה הוגש הבוקר נגד דמיאן קרליק. כתב האישום מתאר כיצד קרליק טבח באכזריות ובקור רוח את כל בני המשפחה ודקר אותם עשרות פעמים. אשתו נטליה נאשמת "רק" בהריגה. "פנה למיטת נתנאל, לפת את צווארו בידיו בחוזקה, חנק אותו למוות וגרם לו לשבר בגולגולת", כך בכתב האישום

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש הבוקר כתב אישום נגד דמיאן קרליק על רצח ששת בני משפחת אושרנקו בראשון לציון לפני כחודש. קרליק מואשם גם בשוד, בקשירת קשר לביצוע פשע, הצתה והתפרצות. רעייתו נטליה לא הואשמה בסופו של דבר ברצח, אבל היא מואשמת בהריגת בני המשפחה, בקשירת קשר לביצוע פשע ובהשמדת ראיות.

כתב האישום החמור מגולל את מעשיו המזעזעים של קרליק שדקר למוות את בני המשפחה בעשרות דקירות סכין. במקביל יוגשו הבוקר בבית משפט כתבי אישום גם נגד יתר בני משפחת קרליק, בסעיפים של סיוע לרצח ושיבוש מהלכי חקירה.

אחד התיאורים הקשים המופרטים בכתב האישום, הוא כיצד רצח קרליק, כך נטען, את הילדים הקטנים רושל בת השלוש ודניאל בן השלושה חודשים. "קרליק  פנה למיטת נתנאל, לפת את צווארו בידיו בחוזקה, חנק אותו למוות וגרם לו לשבר בגולגולות ובזרוע השמאלית בכך שחבט בו בחוזקה או הטיחו בחוזקה בקיר או ברצפה", נטען באישום. לאחר מכן, המשיך הנאשם ודקר את גופת נתנאל 8 דקירות עמוקות בבית החזה ובגב.

"קרליק פנה לחדרה של רושל, שם דקר אותה 9 דקירות עמוקות בגבה, 3 מהן פילחו את גופה לעבר בית החזה ויצאו מן הצד השני. הדקירות גרמו למותה המיידי של רושל".

כרונולוגיה של מסע טבח אכזרי

על פי כתב האישום, ב-17 באוקטובר, סמוך לשעה 01:53, התקשר דמיאן קרליק לאשתו נטליה. במקביל הוא יצא רכוב על אופניים לדירת משפחת אושרנקו, כשהוא נושא עמו תיק גב. קרליק נכנס לדירה כשפניו רעולות בגרב שאותה נטל ממגירתה של אשתו.

"הנאשם ניגש אל לודמילה, אשר ישנה באותה העת בסלון, והעירה משנתה כשהוא מנופף לעברה בסכין ובאזיקון שהחזיק בידו", נטען באישום. "הנאשם אחז בלודמילה והובילה לחדר השינה השלה, תוך שהוא דורש ממנה שלא להקים רעש ומבטיח שלא יאונה לה כל רע".

אלא שסבתא לודמילה אושרנקו לא נענתה לבקשתו של קרליק לשמור על שקט והיא ניסתה להדוף את קרליק ממנה תוך שהיא זועקת לעזרה. בתגובה, קרליק דקר אותה עמוקות בבטנה. "הנאשם אמר ללודמילה כי עשה כן מאחר שהתנגדה לו וכן אמר לה: "אני לא באתי לקחת אותך". הדקירה גרמה למותה של לודמילה בסמוך, כתוצאה מאיבוד דם מאסיבי תוך בטני", לשון האישום. קרליק הרים את גופתה של לודמילה, הניחה על מיטתה בחדר השינה וכיסה אותה.

ה-SMS השקרי של קרליק

כעבור שעתיים, כך על פי כתב האישום, בהתאם לסיכום המוקדם ביניהם ולאחר שסיימה את המשמרת ושבה לביתה, התקשרה נטליה קרליק מהסלולרי אל דמיאן והודיעה לו כי הסבא אדוארד, טטיאנה ודמיטרי עדיין במועדון וכי הם ייצאו בקרוב לדירה.

לאחר השיחה הטלפונית, בסמוך לשעה 04:46, לקח קרליק את מכשיר הטלפון הנייד של לודמילה, שהיה מונח על השולחן בסלון, ושלח ממנו הודעת SMS ברוסית לטטיאנה בנוסח הבא: "טניה תבואי יותר מוקדם אצל ראשלקי לפי דעתי חום, לא מתקשרת כדי לא להעיר". לטענת הפרקליטות, הנאשם עשה כן על למנוע הגעתם של השלושה יחד.

"הנאשם נשאר בדירה וצפה בכניסה לבניין מבעד חלון חדר השינה של דמיטרי וטטיאנה, כשהבחין בסב אדוארד נכנס לבניין, ארב לו הנאשם באותו חדר שינה", נכתב באישום. "בסמוך לשעה 05:00, נכנס אדוארד לדירה ונעל את הדלת. הנאשם הגיח לעברו, כשהוא אוחז באזיקון ובסכין, הורה לו שלא לצעוק, תוך שהוא מבטיח שלא יאונה לו כל רע".

הפרקליטות טוענת כי אדוארד ניסה להתנגד ואז דקר אותו הנאשם בסכין 18 פעמים, מתוכן 13 בצוואר ובחזה כאשר אחת הדקירות חדרה לצווארו של אדוארד בחלקו הקדמי ויצאה מצידו הימני. הדקירות גרמו למותו של אדוארד במקום. "הנאשם גרר את גופתו של אדוארד לחדר השינה של טטיאנה ודמיטרי. בהמשך, נטל הנאשם את תיקו של אדוארד והניחו על מיטתם של טטיאנה ודמיטרי", נכתב בכתב האישום.

"טטיאנה התכופפה, והנאשם דקר אותה יותר מ-30 פעמים"

כעבור 20 דקות, לפי כתב האישום, הבחין קרליק באם טטיאנה בהיכנסה לבניין וארב לה בחדר השינה של לודמילה ואדוארד, עד אשר נכנסה לדירה ונעלה אותה. "משנכנסה טטיאנה לחדר השינה שלה ושל דמיטרי, שבו שכב גם נתנאל במיטתו, הגיח מאחוריה הנאשם, סתם את פיה בידיו והושיבה בכוח על המיטה, הכל כשהוא אוחז בסכין ומאיים עליה", מתואר בכתב האישום.

טטיאנה, אשר סברה שלבתה רושל יש חום, שאלה את קרליק לשלומה, והאחרון הודיעה שאין לה מה לדאוג, שכן הוא זה ששיגר את הודעת ה- SMS. שמונה דקות לאחר מכן, הבחין קרליק שדמיטרי שלח הודעת SMS לטטיאנה ושאלה "מה קורה?". הפרקליטות טוענת כי בהוראת הנאשם, ותוך שהוא אוחז בה ומאיים עליה בסכין, השיבה טטיאנה לדמיטרי בהודעת SMS: "הכל O.K. אל תאחר". דמיטרי שב ושאל את טטיאנה בהודעת SMS "מה עם הבת" וטטיאנה, בהוראת הנאשם, השיבה לו שהכל בסדר.

"בשלב זה ובעת שהתכופף להרים אזיקון שנפל לרצפה, ניסתה טטיאנה להשתחרר מאחיזתו של קרליק, אז דקר אותה הנאשם למעלה מ- 30 דקירות עמוקות בראשה, צווארה, גבה וגפיה העליונים - דקירות אשר הובילו למותה המיידי", נטען בכתב האישום.

הילדים החלו לבכות - ונרצחו באכזריות

לאחר רצח אמם החלו רושל ובת ה-3 ונתנאל בן השלושה חודשים לבכות, כך מתואר בכתב האישום. קרליק פנה למיטת נתנאל, לפת את צווארו בידיו בחוזקה, חנק אותו למוות וגרם לו לשבר בגולגולות ובזרוע השמאלית בכך שחבט בו בחוזקה או הטיחו בחוזקה בקיר או ברצפה. לאחר מכן, המשיך הנאשם ודקר את גופת נתנאל 8 דקירות עמוקות בבית החזה ובגב.

בהמשך מתואר כיצד פנה קרליק לחדרה של רושל, שם דקר אותה 9 דקירות עמוקות בגבה, 3 מהן פילחו את גופה לעבר בית החזה ויצאו מן הצד השני. הדקירות גרמו למותה המיידי של רושל.

בסמוך לשעה 06:00, כך בכתב האישום, הבחין קרליק מחלון הדירה בדמיטרי הקרב אל הבניין, כשהוא נושא עמו תיק. מייד עם כניסתו של דמיטרי לדירה, התנפל עליו הנאשם והחל לדקור אותו בכל חלקי גופו, תוך שהוא צועק "אתה אשם בכל".

מכתב האישום עולה כי דמיטרי התגונן והניף קסדה שאחז לעבר הנאשם, אז הפילו קרליק ארצה והמשיך לדקור אותו בכל חלקי גופו. "הנאשם דקר את דמיטרי לפחות 38 דקירות עמוקות שהביאו למותו במקום, מתוכן 17 בצוואר, 7 בגב, 13 בכתפיים ואחת במפשעה". במהלך מאבקו בדימיטרי נגרם לנאשם חתך מדמם בידו.

לאחר שרצח את ששת בני המשפחה, פנה הנאשם למטבח, נטל מגבת וכרכה סביב החתך שבידו=, נטען בכתב האישום. משם פנה הנאשם לחדרם של לודמילה ואדוארד והחליף את בגדיו ונעליו בבגדים ונעליים השייכים לאדוארד.

שפך בנזין והצית את הדירה

קרליק, כך מתואר באישום, הניח את בגדיו ונעליו שלו על מיטתה של לודמילה, בסמוך לגופתה, שפך על המיטה בנזין מתוך המיכל שהביא עמו והצית את המיטה. משם פנה הנאשם לחדרם של דמיטרי וטטיאנה ושפך בנזין על המיטה.

"הנאשם ניגש למטבח, ופתח ארבעה מתוך חמישה ברזי הגז בכיריים והצית מגבת שהייתה במטבח, וזאת במטרה לגרום לפיצוץ ולהצתת הדירה", נכתב. "הפיצוץ נמנע אך בשל קיומו של מנגנון בטיחות בכיריים. בהתאם לתכנית הקשר, נטל הנאשם את הכספים מתוך התיק השחור של אדוארד וכן כספים מתוך התיק של דמיטרי".

קרליק נמלט מהדירה ונעל אותה, לאחר שנטל עמו את הכספים, בסכום כולל של כמה אלפי שקלים וכמה מאות דולרים אמריקאיים וכן את צרורות המפתחות של אדוארד ושל דמיטרי.  קרליק רכב על אופניו למועדון הפרימייר, שם ניסה לפתוח את המועדון באמצעות מפתח מצרורות המפתחות של דמיטרי ושל אדוארד, אך לא הצליח. הנאשם שב לרכוב על האופניים, עד שכעבור זמן נטש אותם.

בגדיו של קרליק היו מגואלים בדם

פרקליטות מחוז מרכז, באמצעות עו"ד צחי עוזיאל, הגישה הבוקר לבימ"ש השלום בראשון לציון כתב אישום כנגד שאר בני משפחת קרליק: אולג קרליק, מריה אילינוך וקטינה נוספת.

על פי כתב האישום, ביום הרצח, חזר קרליק לדירתו, שם קיבלו את פניו אשתו נטליה, אביו אולג ואמו אולגה. "נטליה סייעה לדמיאן לפשוט את הבגדים, אשר היו מגואלים בדם, להתקלח ולחבוש את ידו הפצועה", נכתב באישום.

"לאחר שהתקלח, נכנסו דמיאן ונטליה לחדר השינה שלהם, שם מסר דמיאן לנטליה את תיק הגב ובתוכו הסכין, צרורות המפתחות של דמיטרי ואדוארד וצרור נוסף שבו המפתחות ששכפל מהצרור של יאנה. באותו מעמד, הכניס דמיאן לתיק את הבגדים והנעליים המגואלים בדם ואת ה"מגבת" המגואלת בדמו של דמיאן".

הסכין נעטפה בעיתון - והושלכה לפח

דמיאן ונטליה סיכמו שנטליה והאב אולג ישמידו את התיק ואת כל החפצים על מנת שלא יוכלו לשמש כראיה.  נטליה הראתה לאב אולג את תיק הגב של דמיאן ותכולתו ובאותו מעמד עטפה נטליה את הסכין בעיתון. "נטליה ואולג סיכמו ביניהם ששניהם יעלימו את התיק ותכולתו באתרים שונים ברחבי ראשון לציון", נכתב באישום. בנוסף, ביקשה נטליה מאולג לאסוף מהבית את כל המפתחות שאינם בשימוש, וזאת בשל החשש שנותרו בביתם מפתחות העלולים לקשור אותם למעשי השוד והרצח".

על פי כתב האישום, נטליה  ואולג יצאו מהדירה והחלו לצעוד ברחובות השומר, טביב, לבונטין, ביל"ו, שיבת ציון והרברט סמואל בראשון לציון, כשהם משליכים מעת לעת מפתח אחר מפתח מתוך הצרורות לתוך שיחים, ערוגות, פחים, חדרי מדרגות וגני ילדים.

הנאשמים השמידו ראיות במזיד

השניים השליכו את הסכין לתוך פח שהיה בחצר של בית פרטי ברחוב טביב ונמלטו משם לאחר שבעלת הבית הפרטי צעקה לעברם שאין זה פח ציבורי. נטליה ואולג המשיכו לצעוד ברחובות והשליכו לתוך מכולת אשפה את המגבת המגואלת בדמו של דמיאן ואת הבגדים והנעליים של אדוארד, שהיו מגואלים גם הם בדם.

בהמשך אותו היום, בסמוך לשעה 17:00, פנתה נטליה לאולג והביעה בפניו חשש שמא בעלת הבית הפרטי עלולה למצוא את הסכין שזרקו בפח הזבל שלה. השניים חזרו למקום, אולג הרים את מכסה הפח ונטליה הוציאה מתוכו את הסכין. נטליה מסרה לאולג את הסכין שהייתה עטופה בעיתון וזה ניסה לחפור בור באדמה על-מנת לקבור שם את הסכין.

"לאחר שלא הצליח, המשיכו נטליה ונאשם לתור אחר מקום להסתרת הסכין. הם נכנסו לאתר בנייה ברחוב ביל"ו בראשון לציון, שם השליכו את הסכין לתוך שירותיים כימיים זמניים ואת עטיפת העיתון לתוך פח אשפה בסמוך לאתר", נטען באישום.

נטליה ואולג השמידו במזיד ראיות, בידעם כי אלה עשויות להיות דרושות לראיה בהליך שיפוטי, והכל בכוונה למנוע את השימוש בהן לראיה. מריה והקטינה נאשמות כי ידעו שדמיאן ונטליה זוממים לעשות מעשה פשע של התפרצות למקום מגורים וגניבה, ולא נקטו בכל האמצעים הסבירים למנוע את עשייתו או את השלמתו.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח