31 מעשי שוד בתחנות דלק ב-9 חודשים

בביהמ"ש המחוזי בת"א הוגש היום כתב אישום נגד צמד שודדים שהטילו אימה על עובדי תחנות הדלק במרכז. השניים נהגו לבצע את מעשי השוד מדי כמה ימים, ולעתים גם כמה פעמים באותו יום. באחת הפעמים הם תועדו במצלמות האבטחה צועקים לעבר המוכר במבטא ערבי כדי להטעות את השוטרים - אך לבסוף הם נתפסו והודו. כך זה נראה

כתב אישום ארוך במיוחד הוגש היום נגד צמד השודדים הצעירים הנאשמים בסדרת מעשי שוד של תחנות דלק באזור המרכז, אשר אחד מהם תועד בבירור במצלמות האבטחה. מתיאור העבירות עולה דפוס פעולה שחזר על עצמו מדי כמה ימים, ולעתים גם כמה פעמים ביום, באמצעותו גנבו השניים אלפי שקלים לכיסם באיומי סכין.

על פי כתב האישום, השניים - איגור באטרוב בן ה-20 מתל אביב וקטין נוסף בן 17.5, בחרו לבצע את מעשי השוד בחנויות הנוחות של תחנות דלק שונות בגוש דן, כשהם מנצלים את העובדה שהחנות מבודדת וריקה מקונים.

רגע המעצר אירע במהלך השוד האחרון אותו הספיקו השודדים לבצע. השוטרים צותתו לשיחות שביצעו החשודים במכשיר הסלולרי, עקבו אחריהם ותפסו אותם "על חם". תחילה הכחישו השודדים את המיוחס להם, אך בהמשך הודו והצהירו "אם לא הייתם עוצרים אותנו היינו ממשיכים לשדוד עוד מאה כאלו", כפי שאמר החשוד הקטין לשוטרים.

נמלטו על אופנוע ושרפו אותו לאחר השוד

כתב האישום מגולל 31 עבירות של שוד, קשירת קשר לביצוע פשע, גניבת אופנועים, הצתה והחזקת סכין שלא כדין. מצלמות האבטחה חשפו שהשודדים נהגו לצעוק ולאיים על המוכרים במבטא ערבי, על מנת להטעות את השוטרים, אולם למרות ניסיונות ההטעייה, הם נתפסו בסופו של דבר.  

באחד המקרים שאירע באוגוסט אחרון, השניים נכנסו לחנות "יילו" בתחנת הדלק פז ברמת- גן וצעקו "זה שוד" לעבר עובד שהיה במקום תוך שהם מאיצים בו למסור לידיהם את כל הכסף באיומי סכין. העובד, שחשש מפני הנאשמים, מסר לידיהם סכום של כ-2,500 שקלים, מברגות חשמליות ושני מכשירי טלפון סלולאריים.

סמוך לאחר מכן, נמלטו הנאשמים מהמקום כשהם רכובים על גבי האופנוע גנוב. מיד לאחר מכן, הציתו הנאשמים את האופנוע על מנת להשמיד את הראיות. החשוד השלישי בפרשת "שודדי תחנות הדלק" הוא יורי דוידוב, אשר דיווח על האופנוע ששימש את השניים כגנוב, אולם כתב אישום יוגש נגדו בנפרד בהמשך.