קצין יס"מ שנגח בראשו של מפגין בפינוי עמונה - ישלם פיצויים

בית משפט השלום בירושלים קבע כי קצין היס"מ דוד אטיה, שתועד נוגח בעוצמה במפגין דוד לדוין במהלך פינוי עמונה שבשומרון בפברואר 2006, ישלם סך של 58 אלף שקלים פיצוי למפגין שנפצע. למרות זאת השופט החליט שלא להרשיעו, זאת על מנת לא לפגוע בהמשך הקריירה שלו

58 אלף שקלים - זה סכום הפיצויים שישלם קצין יס"מ שנגח בפניו של מפגין במהלך פינוי היישוב עמונה שבשומרון בפברואר 2006. הפינוי, שהפך לאלים במיוחד, עורר סערה ציבורית רבה בעקבות פציעתם של מאות מפגינים ועשרות שוטרים.

באחד העימותים שהתרחשו בין שוטרי היס"מ לבין המפגינים, שמחו על הרס תשעה מבנים לא חוקיים ביישוב, תיעדו המצלמות את קצין היס"מ דוד אטיה ניגש למפגין דוד לדוין כשהוא חבוש בקסדה ונוגח בפניו.

בעקבות המעשה, הועמד קצין היס"מ לדין פלילי. בית משפט השלום בירושלים קבע כי הוא ביצע את המיוחס לו, אך למרות זאת השופט יחזקאל ברקלי החליט שלא להרשיעו, זאת על מנת לא לפגוע בהמשך הקריירה שלו.

אלא שהקורבן לא הסתפק בגזר הדין והחליט לתבוע את הקצין בתביעה אזרחית. תיעוד המקרה בווידאו לא הותיר ספק רב באשר לעצם המעשה, ולמרות ההחלטה שלא להרשיע את הקצין בדין פלילי, פסק השופט כרמי מוסק כי הקצין ישלם פיצויים של 50 אלף שקלים ללדוין, זאת בנוסף להוצאות משפט בסך 8,000 שקלים.