הפרקליטות לבית המשפט: יש להחמיר עם רפי אוחנה

הפרקליטות מבקשת לגזור על האחים אוחנה עונש מאסר עולם בגין רציחתו של חיים שאבי, ו-20 שנות מאסר נוספות בגין הריגת תומר שבת. "מסר שצריך לצאת מבית המשפט הוא של ענישה קשה ומרתיעה ללא פשרות", הסבירו בפרקליטות

הפרקליטות דורשת: עונש מצטבר לרפי אוחנה (חדשות 2)

העבריין רפי אוחנה, יחד עם אחיו משה וחברם צ'רלי שטרית, הגיעו בצהריים לבית המשפט המחוזי בתל אביב לדיון בטיעונים לעונש בעניינם. בתחילת החודש הורשעו השלושה ברצח חיים שבי, בהריגתו של תומר שבת ובעוד שני נסיונות רצח. במהלך הדיון עסקו עורכי הדין בשאלה האם את עונשי המאסר שיוטלו עליהם ירצו השלושה במצטבר או בחפיפה.

הפרקליטות ביקשה בדיון מהשופט צבי גורפינקל, שמאסרם של השלושה יהיה במצטבר, ואם בקשתה תתקבל, צפוי רפי אוחנה להיכנס אל מאחורי הסורגים למאסר עולם ול-20 שנים נוספות.

"העבירות בהן הורשעו הנאשמים מעלות מסכת אלימות ממש בלתי נתפסת", אמר בדיון נציג הפרקליטות. "באורך תקופה של חמישה חודשים, על מזבח יצר הנקמה וסכסוכים בין עבריינים, מוקרבים חיי אזרחים תמימים וחפים מכל פשע".

הנציג הוסיף כי בפרקליטות סבורים שהמסר שצריך לצאת מבית המשפט הוא של "ענישה קשה ומרתיעה ללא פשרות".

בסוף הדיון שאל השופט גורפינקל את השלושה האם הם מעוניינים להגיב. רפי אוחנה וצ'רלי ושטרית העדיפו לא להתבטא, בעוד משה אוחנה תקף את המשטרה. "אני רוצה לומר שאני חף מפשע ותמיד הייתי, נראה שתפרו לי תיק", סיכם.

יצאו למסע נקמה

לפני כחמש שנים חברו העבריינים האחים אוחנה לצ'ארלי שיטרית, אשר בוגנה ודוד עקיבא, במטרה לצאת למסע נקמה נגד משפחות הפשע אברג'יל ואלפרון, על רקע הירצחו של אחיהם חנניה אוחנה.

במסגרת הנקמה נרצחו תומר שבת וחיים שאבי, ונעשו נסיונות לפגוע גם בעבריינים אחרים, בהם חיים זריהן ושלום דומראני. שמם של האחים אוחנה נקשר גם בפרשת הנחת מטען החבלה ברכבו של יעקב אלפרון, אשר הביא למותו בנובמבר אשתקד, אך המשטרה לא הצליחה להוכיח קשר למעורבותם ברצח.