האם אפשר היה להשאיר את מיכאל מור בכלא?

אחרי שלוש שנים וחצי בכלא, העבריין מיכאל מור שעמד במרכז פרשת השוטרים הנוקמים, יוצא לחופשי. ודווקא ביום הזה אנחנו מגלים לראשונה כי במשטרה ובפרקליטות סגרו שני תיקים של פשעים חמור נגד מור בלי סיבה חד משמעית

שעות מספר לאחר יציאתו לחופשי של העבריין מיכאל מור מכותלי הכלא, מתברר כי אילולא מחדל חקירות המשטרה - ייתכן ומור היה מרצה עונש מאסר כבד עוד יותר. בשנים האחרונות חקרה המשטרה שני תיקים נגד מור, שיכלו להשאירו מאחורי סורג ובריח, אך בשל מחדלים נשנים הם נסגרו.

בתיק הראשון שעמד נגד מור, בטבריה, קבעה הפרקליטות כי אין הצדקה להעמידו לדין. בנוסף, איבדה המשטרה חלק מהראיות נגדו. בתיק השני - מיכאל מור כלל אפילו לא נחקר בפרשה, והוא נגנז.

מהמשטרה נמסר כי התיקים הועברו לפרקליטות והיא שהחליטה לסגור אותם. בפרקליטות אומרים כי התיקים נסגרו בשל היעדר ראיות וכי הנסיבות לא הצדיקו כתבי אישום.

העבריינים המתינו לעבריין ברכב

הבוקר, לאחר שלוש שנים וחצי בכלא, מהן 11 חודשים שריצה בגין איום על חיי שוטרים ושופטים, העבריין שהטיל אימה על תושבי אזור הצפון השתחרר משערי כלא שיטה ויצא אל החופש.

את פניו של מור מחוץ לכתלי הכלא קיבלו חמישה עבריינים "כבדים" המוכרים למשטרת נהריה, שהמתינו ברחבת בית הכלא משעות הבוקר המוקדמות. החמישה הגיעו בשני רכבי ב.מ.וו מפוארים, אולם כאשר הבחינו בכלי התקשורת הרבים שהגיעו למקום, כיסו את פניהם כדי שלא יצלמו אותם ונכנסו למכוניות.

בשעה 9:00 בדיוק נפתחו שערי הכלא ומתוכם יצא מור כשבידו שקית. מור סירב לדבר עם העיתונאים, נכנס למכונית שהמתינה לו ומשם נסע לביקור בקברי צדיקים, ולפגישה עם חבריו ובני משפחתו. למרות קבלת הפנים החמה של עברייני נהריה, מור לא ישוב להתגורר בעיר בשנה הקרובה - כפי שנקבע בגזר דינו - ואסור לו להיכנס אליה כלל.

בעוד ימים אחדים ייכנסו אל מאחורי סורג ובריח ארבעת אנשי המשטרה שניסו לפגוע במור במסגרת הפרשה שזכתה לכינוי "עבריינים במדים". השוטרים, בלש המשטרה יוסי לוי, קצין האיסוף ביחידה המרכזית גליל רב-פקד יניב אשור, רכז מודיעין בתחנת עכו רמי מוסא ובלש ימ"ר גליל אלדד חדד, ירצו שנת מאסר.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק