התוקפים ששלח דודו טופז הולכים לכלא

ביהמ"ש המחוזי בת"א קיבל את הסדר הטיעון בעניינם של שניים מהמעורבים בפרשת תקיפת אנשי התקשורת של דודו טופז, ושלח אותם ל-7 חודשי למאסר. מארגן התקיפה, איברהים עזאם, מארגן התקיפה בבן ציון שצפוי להישלח לשנת מאסר, חש ברע וההסדר בעניינו ייסגר בשבוע הבא. בהחלטתו כינה השופט את אחד התוקפים: "בריון להשכיר"

שבעה חודשים עד שנת מאסר - אלה העונשים שנקבעו הבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב לשלושת השליחים של דודו טופז ז"ל, שתקפו בברוטליות את סוכן השחקנים בועז בן ציון.

רומן אלייב ומוחמד יונס, שתקפו את סוכן השחקנים בועז בן-ציון, הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ניסיון תקיפה בנסיבות מחמירות ובקשירת קשר לביצוע פשע, וירצו שבעה חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרם. בנוסף נגזרו על אלייב 15 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון לאחר שהוסכם בין הצדדים על כתב אישום מתוקן, שהוגש הבוקר לבית המשפט. השופט חאלד כבוב ציין שמדובר בהסדר טיעון מקל מאוד, אך עקב פסיקת בית המשפט העליון - המחייבת אותו לקבל כל הסדר טיעון אלא אם כן פוגע באינטרס הציבורי - החליט בסופו של דבר לקבל את ההסדר.

השופט כינה את אלייב "ביריון להשכיר"

"הנסיבות המקלות שמתקיימות במקרה זה", אמר השופט בהקשר לכך לאלייב שהינו אב לילדה בת 6 ואינו בעל עבר פלילי, "מתגמדות למול התמונה הקשה שנגלית מכתב האישום שהוגש כנגד כל ששת הנאשמים. שהרי הנאשם לא פעל בחלל ריק, אלא גם בשמשו כחולייה שאינה מרכזית, הרי הוא היווה מעיין 'בריון להשכיר' ששירותיו נשכרו על מנת לפגוע באחד האנשים שהוצבו כמטרה על ידי יוזמי הקשר הפלילי".

"איני יכול להתעלם מהנסיבות המחמירות כמפורט בכתב האישום. מי שמוכן להעמיד את שירותיו כבריון להשכיר, צריך לדעת היטב שמעשים כאלה אינם משתלמים לו", כך לדברי השופט.

במהלך הדיון ציינה התובעת ענת בן זאב שלגבי שלושת הנאשמים האחרים: דניאל זנקו, הנאשם ששלח את סולימאן חיאדרה לתקוף את שירה מרגלית, ונועם עוואמי שנאשם בתקיפת אבי ניר, לא התאפשר הסדר טיעון מאחר והפערים בין שאיפת ההגנה לרצון התביעה גדולים. לדבריה, הפערים מסתכמים בשנתיים מאסר, לעומת חמש שנים שדרשה התביעה.

הסדר טיעון גם בעניינו של מארגן התקיפה

בשבוע הבא ייחתם בבית המשפט הסדר הטיעון שנחתם בין הצדדים בעניינו של איברהים עזאם, שארגן את התקיפה של סוכן השחקנים. על פי ההסד, עזאם ירצה שנת מאסר בפועל וישלם 10,000 שקלים פיצוי לבועז בן ציון. הדיון בעניינו של עזאם נדחה לאחר שהוא חש ברע.

סכום הפיצוי הגבוה נובע נכך שמצבו הכלכלי של רומן אלייב לא מאפשר לו לשלם פיצויים, ולכן במסגרת ההסדר התשלום מוטל על עזאם.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

פרשת טופז  - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי