טייטל: "גאה במה שעשיתי, שירתתי את אלוהים"

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש כתב אישום נגד מי שכונה "המחבל היהודי", יעקב (ג'ק) טייטל, שגם דיבר עם כלי התקשורת לראשונה. בכתב האישום מיוחסים לו שני מעשי רצח, הטמנת מטעני חבלה, החזקת נשק והסתה לגזענות. על אחד ממקרי הרצח נכתב: "הנאשם המית את המנוח בדם קר לאחר שהחליט להמית אדם ערבי כלשהו"

חודש לאחר מעצרו, הגישה היום הפרקליטות לבית משפט המחוזי בירושלים כתב אישום חמור נגד "המחבל היהודי", יעקב טייטל. כמו כן מבקשת הפרקליטות לעצור את טייטל עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. 

סעיפי האישום בהם מואשם טייטל רבים ומגוונים: רצח של שני פלסטינים, החזקת נשק שלא כדין, גרימת נזק מכוון בחומר נפץ ופרסום הסתה לגזענות. על אף האישומים החמורים, טייטל עצמו לא רק שאינו מתחרט על המעשים, אלא אפילו חוזר ומדגיש את צדקתם.

"אני גאה במה שעשיתי", אמר טייטל לכלי התקשורת לפני שנכנס לאולם בית המשפט. "אין לי חרטה. שירתתי את אלוהים". הדיונים בכתב האישום עצמו יחלו ב-16 לדצמבר.

"מעשיו האמורים של הנאשם", נכתב בכתב האישום, "בוצעו על רקע שנאתו והתנגדותו לקבוצות או יחידים, שאורח חייהם והשקפותיהם עומדים בסתירה להשקפותיו ואמונותיו".

מואשם בשני מקרי רצח

טייטל נאשם כי בשנת 1997 רצח שני פלסטינים, בנוסף לכל הניח מספר מטעני חבלה שגרמו לפציעתם של מספר אנשים. בשנת 2006 הניח מטען חבלה בתחנת המשטרה בעלי, על מנת לחבל במאמצי המשטרה לאבטח את מצעד הגאווה בירושלים, טייטל חזר על המעשה גם שנה לאחר מכן.

כתב האישום מפרט כיצד עלה טייטל על מוניתו של סמיר אכרם בלביסי ורצח אותו בדם קר. "משהבחין כי מבטו של המנוח פונה לחזית הרכב, ושאין עוברי אורח בסביבה", נאשם טייטל, "דרך הנאשם את האקדח, כיוון לראשו של המנוח וירה בו מטווח קצר קליע, אשר חדר לראשו של המנוח מעט מעל אוזן ימין, פילח את מוחו וגרם למותו".

כתב האישום מפרט כיצד "המית הנאשם את המנוח בדם קר לאחר שהחליט להמית אדם ערבי כלשהו, מבלי שקדמה למעשהו התגרות מצידו של המנוח".

במקרה אחר מתואר, כיצד נסע טייטל במכוניתו בחיפושיו אחר ערבי נוסף לרצוח. כשזיהה מהרכב את עיסא ג'ברין, "הנאשם עצר סמוך למנוח ופנה אליו בשאלה: "היכן הכיוון לירושלים?". המנוח שלא הבין את הנאשם גחן אל חלון הרכב, ואז ירה הנאשם לעברו שתי יריות שפגעו בחזהו מטווח קצר".

מטען חבלה כוון לזאב שטרנהל

"לא מתחרט". יעקב טייטל (AP)
בחג הפורים בשנת 2008 הניח מטען ליד בית משפחת אורטיז, יהודים משיחיים מהיישוב אריאל. פיצוץ המטען גרם לפציעתו הקשה של עמיאל אורטיז, נער בן 15. בנוסף, בשנה שעברה הניח מטען חבלה ליד דלת ביתו של הפרופסור זאב שטרנהל, חתן פרס ישראל. שטרנהל נפצע קל.

העיתון "מעריב" מדווח הבוקר, כי משפחת אורטיז ומשפחת בלביסי, שעל פי החשד איבדה את בנה סמיר לאחר שנרצח בידי טייטל, תובעות היום באמצעות עו"ד יוסי גרייבר את טייטל בסכום של ארבעה מיליוני שקלים. עו"ד גרייבר טוען כי "מאחר שטייטל הודה ברצח סמיר בלבייסי ובניסיון הרצח של עמיאל אורטיז, עליו לשאת בנוסף להשלכות הפליליות גם בהשלכות הכלכליות של מעשיו. קורבנותיו של טייטל יישארו תמיד עם הצלקות הפיזיות והנפשיות שהותיר בהם טייטל".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המחבל היהודי" - סיקור מיוחד:

תזכורת: חשיפת הפרשה

הקורבנות: מקווים שטייטל יירקב בכלא

תיעוד: ליל המעצר של יעקב טייטל

חשד: טייטל רצח את שני השוטרים בבקעה