קצין מג"ב שמואשם ברצח שכנו שוחרר למעצר בית

בית המשפט הורה במפתיע לשחרר למעצר בית את קצין מג"ב ניר סומך, המואשם כי רצח שכנו בגלל ויכוח. במחלקה לחקירות שוטרים לא מבינים מה פשר ההחלטה ומתכוונים לערער לבית המשפט העליון. אם ההחלטה תאושר, ישוחרר סומך כבר מחרתיים

בצעד חריג שחרר היום בית המשפט המחוזי בבאר שבע למעצר בית את ניר סומך, קצין מג"ב המואשם כי רצח ביריות את שכנו בן טל בקיבוץ זיקים לפני כחודשיים. טענת בית המשפט: סומך אינו מהווה סכנה לציבור.

בינתיים, ביצוע ההחלטה מתעכב בכדי לאפשר למחלקה לחקירות שוטרים לערער לבית המשפט העליון. אם שחרורו של סומך יאושר, הוא ישוחרר בעוד יומיים למעצר בית. פרקליטו של סומך עו"ד אבי חימי אמר כי "מדובר בהחלטה אחראית של בית המשפט, שתאפשר להם להתכונן למשפט ארוך ומפרך שמצפה להם עד לזיכוי", כך הם מקווים.

במהלך הדיון התמוטט אביו של סומך, איבד את הכרתו ופונה לקבלת טיפול רפואי.

טוען שמדובר בהגנה עצמית

חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים טוענים כי סומך, בשנות ה-40 לחייו, ירה בבן טל המנוח על מנת להרוג אותו ולאחר מכן, יחד עם אשתו, ניסה לבדות ראיות. עם זאת, סנגוריו של הקצין מתעקשים להוכיח שהירי היה מתוך הגנה עצמית.

מחקירה ראשונה טרם עלתה תמונה ברורה לגבי טיב היחסים בין היורה לנרצח, ומה היה הנושא לוויכוח שארע בחודש ספטמבר השנה, בסופו נרצח בן טל בן ה-60.

"סומך עבר להתגורר בקיבוץ השנה עם אשתו ושני ילדיהם הקטנים", סיפר לחדשות 2 חבר קיבוץ זיקים המתגורר במקום. "יש שמועות על כך שהנרצח הטריד את היורה ואת בני המשפחה שלו, או שהוא בא לסגור חשבון מאירוע קודם שקשור לעבודתו של הקצין במשמר הגבול".