לא הוכנסו למועדון "כי הם מקצרין"

לבית המשפט נמאס מהסלקציה במועדונים: שני חיילים שלא הוכנסו למועדון הורטיגו בגלל מקום מגוריהם יפוצו ב-15 אלף שקלים. "דווקא במקומותינו", קבע בית המשפט, "צריכה להיות רגישות יתר למניעת הפליה. חרות ושוויון הם בנפשנו, ומצווה עלינו לדקדק בהם כחוט השערה"

המלחמה בסלקציה במועדונים מקבלת היום גיבוי גם מבית המשפט: שני תושבי קצרין שלא הוכנסו למועדון "ורטיגו" ברמת דוד - יזכו כל אחד לפיצוי של 15,000 שקלים.

האירוע התרחש כאשר ארבעה חיילים בשירות סדיר מהעיר קצרין הצטופפו יחד עם צעירים אחרים בתור בכניסה למועדון. הארבעה התבקשו להציג למאבטחים בכניסה - הסלקטורים - את תעודות הזהות שלהם. לטענת החיילים, מטרת הבקשה לראות את התעודות היתה לדעת מה מקום מגוריהם. לאחר מכן סירבו הסלקטורים להכניס את אותם פנימה.

בעוד החיילים עומדים מחוץ למועדון, הם ראו להפתעתם 11 מחבריהם - תושבי מושבים וקיבוצים בגולן - נכנסים למועדון ללא כל בעיה. הם החליטו לא לשתוק והגישו תביעה על סך 200 אלף שקלים נגד המועדון.

בית משפט השלום בנצרת דחה את התביעה משום שלא ניתן היה להוכיח כי אכן סיבת הסלקציה קשורה למקום מגוריהם. שניים מתוך הארבעה החליטו שלא לוותר ועירערו לבית המשפט המחוזי בנצרת.

"דווקא בישראל צריך למנוע הפליה"

נלחצים בסלקציה במועדונים (AP)
בית המשפט המחוזי לא הצליח להבין כיצד "כל 11 חבריהם של המערערים הוכנסו למועדון הורטיגו באותו ערב נשוא ערעור זה, כולם תושבי קיבוצים ומושבים, בעוד שרק ארבעת המערערים אשר הינם תושבי קצרין לא הורשו להיכנס למועדון, ללא כל הסבר מניח את הדעת מטעם המשיבים", והחליט לקבל את הערעור.

"המערערים לא הורשו להיכנס למועדון מחמת היותם תושבי קצרין", קבע בית המשפט המחוזי, "דבר המהווה הפליה על רקע מקום מגורים".

"דווקא במקומותינו צריכה להיות רגישות יתר למניעת הפליה, חרות ושוויון הם בנפשנו ומצווה עלינו לדקדק בהם כחוט השערה", הוסיף בית המשפט. "בל יגידו בגת או בחוצות אשקלון כי כאן, דווקא במקומותינו, אנו שחווינו בניכר הפליה, מפלים ובניגוד למצוות המחוקק".

הצטרפו לדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק