תביעה: הרופאים זלזלו - התינוק מת מחיידק טורף

משפחתו של תינוק בן שנה שמת מחיידק טורף תובעת את בית החולים "אסף הרופא", בטענה שהעיכוב בטיפול בו גרמה לאסון. "הילד פשוט נאכל לי מול העיניים", זועמת האם. "הוא נאנק מכאבים ואף אחד לא טרח לטפל בו"

"הוא נאכל לי מול העיניים". פעוט מת מחיידק טורף (אילוסטרציה) (חדשות 2)

משפחתו של תינוק בן שנה מלוד שמת מחיידק טורף לפני כשבועיים, תובעת את בית החולים "אסף הרופא" בטענה שהעיכוב בטיפול בו הביאה לתוצאות הטרגיות.

"הילד פשוט נאכל לי מול העיניים", סיפרה בכאב האם, שני בן-נון. "הוא נאנק מכאבים עם החמצן באף ועם העירויים - אבל אף אחד לא טרח לטפל בו בכל הזמן הזה שהיינו בבית חולים".

שני שלחה את בנה ליאל לגן כשהוא בריא לחלוטין, ובצהריים הזעיקה אותה הגננת לאחר שחום גופו של הפעוט עלה לכ-40 מעלות והוא סובל מפריחה.

"מה את בוכה?"

"בשעה 16:00 הגעתי לאסף הרופא ולקחו לו מדדים שהיו תקינים", נזכרת שני. "אחרי חצי שעה של המתנה הגיעה רופאה נוספת. היא אמרה לנו: 'תסתובבו במיון ואם יש החמרה תפנו אליי'".
במהלך ההמתנה הבחינה שני כי מצבו של בנה החמיר והפריחה מתפשטת בכל חלקי גופו.

לטענת האם, רק לאחר כשש שעות, במהלכן הקיא הילד, הוחלט לאשפז אותו. "כשחזרתי לחדר הוא כבר היה מחוסר הכרה והתחילו להחיות אותו ולהחדיר לו עירויים", מציינת שני. "כששאלתי למה המדדים שלו כל כך גבוהים אמרו לי שמדובר בתקלה טכנית במכשירים".

כאשר מצבו של ליאל החמיר החלה שני לבכות, אך לדבריה נתקלה ביחס מזלזל. "כשביקשו ממני להנשים אותו בכיתי והאחות שאלה אותי:"מה את בוכה כאילו שזה הסוף?", היא משתפת.

כ-12 שעות לאחר שהובא לבית החולים, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של התינוק. רק אז, טוענת שני, ניגשו אליה הרופאים כדי לעדכן אותה על המתרחש. "עד ל-04:45, כשהודיעו לי שהוא נפטר, אף אחד לא התייחס אלי", היא זועמת.

כעת מתכננים בני המשפחה האבלים להגיש תביעה נגד "אסף הרופא" בגין רשלנות. "את הילד שלי זה כבר לא יחזיר, אבל הלוואי שזה יגרום לשינוי הנהלים ולהצלה של ילד אחר", מסבירה שני.

בבית חולים הביעו צער על מות התינוק, אך דחו את טענות המשפחה. "מדובר במקרה מצער מאוד של מנינגוקוקסמיה אחת המחלות הטרגיות בהן מופיע ילד עם מחלת חום פשוטה ובתוך זמן קצר מתרחשת קריסת מערכות, כפי שניתן לראות בחדרי מיון רבים ברחבי הארץ", נמסר בתגובה מ"אסף הרופא".