אישום: 4 קטינים רצחו בגלל ויכוח על מקום בהסעה לביה"ס

4 קטינים מג'לג'וליה מואשמים ברצח הנער הנער אמג'ד שהוואנה בן ה-15, ובניסיון לרצח נער אחר שנפצע קשה - מירי שפתחו לעבר אוטובוס תלמידים בכפר קאסם. המניע: סכסוך בין התלמידים על מקום בהסעה

ארבעה קטינים מג'לג'וליה מואשמים ברצח הנער אמג'ד שהוואנה בן ה-15 לפני כחודש בעת שירו לעבר אוטובוס בו נסע, בכפר קאסם. בכתב האישום שהוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה מואשמים הארבעה גם בניסיון לרצח של נער נוסף שנפצע קשה בירי, ובקשירת קשר לפשע.

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום שני כתבי אישום נגד ארבעת הקטינים בגילאי 15-17. מכתב האישום עולה כי בעקבות קטטה שהתרחשה בין שתי חבורות תלמידים, קשרו ביניהם הנאשמים קשר במטרה לנקום בתלמידים מהחבורה האחרת על-ידי כך שירצחו כמה מהנערים.

פתחו באש עם קלצ'ניקוב

על פי כתב האישום, יצאו הנאשמים לעבר שביל המצוי במסלול נסיעתו של האוטובוס וזאת כשהם נושאים נשק אוטומטי מסוג קלאצ'ניקוב אשר הוטמן בתא המטען וכן תחמושת אותם נשאו עמם ברכב. כשהגיע האוטובוס לשביל, ירה אחד הנאשמים מהנשק כעשר יריות לעבר חלקו האחורי-שמאלי של האוטובוס, שם ישבו אותה העת הקטין שנפצע והמנוח. בנוסף, ירו הנאשמים דופנו האחורית-שמאלית של האוטובוס.

שהוואנה נפגע מקליע אשר חדר מצידה האחורי של כתפו השמאלית ועבר דרך בית החזה אל ריאותיו, הושט וכלי דם גדולים בבית שחיו הימני - פגיעה אשר גרמה למותו. באותו הירי נפגע הקטין האחר באורח קשה מקליע אשר חדר לבטנו ומרסיסים אשר נתפזרו באגנו.

בפרקליטות טוענים כי גרמו הנאשמים בכוונה תחילה למותו של שהוואנה וכן ניסו אף לגרום למותו של הקטין שנפצע. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם של הארבעה עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

רבו על מקום באוטובוס

במהלך החודש האחרון נאספו ראיות נגד ארבעת הקטינים והם נעצרו, נחקרו והודו במעורבות ברצח. כאמור, מה שהביא לאירוע הירי הקשה התחיל בסכסוך בין שתי חבורות תלמידים - שרבו על מקום בהסעה לבית הספר.

באירוע הירי שהתרחש בחודש שעבר, נהרג הנער אמג'ד שהוואנה, בן 15, שנסע באוטובוס בחזרה לביתו. סלימן עמר, הוא התלמיד הנוסף שהיה גם הוא על ההסעה ונפצע קשה. 

האוטובוס שנורה לאור יום ב-8 באוקטובר, היה בדרכו לפזר ילדים שלמדו בבית ספר בטייבה. לאחר הירי לכיוונו המשיך האוטובוס בנסיעה לכיוון המרפאה בכפר, שם קיבלו מספר תלמידים שנפצעו טיפול רפואי ראשוני. צוותי מד"א שהוזעקו למקום פינו את שהוואנה, שנפצע אנושות, לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם נפטר מפצעיו.

ראש עיריית כפר קסאם, נאדיר סרסור, אמר לחדשות 2 באינטרנט לאחר האירוע הקשה כי "מי שביצע את הטבח הזה, זה אנשים או אזרחים שהגיעו מחוץ לעיר שלנו, ועל זה אנחנו מכוונים להשבית את העיר למשך יומיים.

בנוסף פנה סרסור לוועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, וביקש מהם לערוך ישיבה מיחודת על מנת לדון באלימות הגואה בקרב המגזר הערבי בארץ.