אישום: "השקה את אשתו וודקה וכדורים עד שמתה"

לראשונה בישראל הוגש הבוקר כתב אישום נגד בעל ששידל את אשתו להתאבד. תחילה סברו החוקרים שמדובר בניסיון התאבדות משותף של בני הזוג על רקע חובות כלכליים, אך ככל שהעמיקה חקירת המשטרה התגלה כי האישה שכבה במשך יממה שלמה בדירה, כשהבעל משקה אותה בכדורים ובוודקה - עד שמתה

האשה התאבדה, הבעל כיסה חובות? (חדשות 2)

אין זו הפעם הראשונה שבני זוג מחליטים להתאבד יחד, אבל לראשונה בישראל הוגש היום כתב אישום בגין סיוע להתאבדות נגד אחד מבני הזוג ששרד את ניסיון ההתאבדות.

המקרה אירע לפני כחודש, בדירתם של בני הזוג אלכסנדר גרינברג ואשתו דיאנה ז"ל בערד. מסיבה לא ברורה החליטו בני הזוג, בשנות ה-30 לחייהם, לשים קץ לחייהם באמצעות שתיית וודקה יחד עם נטילת כמות גדולה של כדורי הרגעה. אלכסנדר אף מכר את תכשיטי הזהב שהיו ברשותם ורכש בהם את המשקה ואת הכדורים.

בני הזוג שתו כמות גדולה של אלכוהול לפני שאזרו אומץ ליטול את הכדורים שימיתו אותם. בשלב מסויים, כתוצאה מהשתייה המרובה חש הבעל בחילה וניגש להקיא בחדר השירותים. כששב לסלון, אמר לאשתו שהוא מעוניין לדחות את המעשה למחר.

אך הבקשה הזו הגיעה בשלב מאוחר מדי. האישה סיפרה לבעלה שכבר בלעה את הכדורים שלה. לאחר ששמע זאת, כך על פי כתב האישום, בלע הבעל את הכדורים שלו ושניהם נרדמו.

הבעל שאל: "כעת תמחקו לי את החובות?"

על פי כתב האישום, בבוקר שלמחרת התעורר אלכסנדר כרגיל ואף הכין לעצמו אוכל, בזמן שאשתו עדיין הייתה שרועה בסלון. בשלב מסוים הבחין גרינברג באשתו ששכבה עם עיניים פקוחות כשקצף יוצא מפיה, והתקשר לאמו. מיד לאחר מכן, נטל הבעל מנה נוספת של כדורים והתעלף. צוות מגן דוד אדום שהגיע מאוחר יותר לדירה, קבע את מותה של האישה.

מה שהפך את הסיפור לכתב אישום נגד הבעל הייתה התנהגותו המחשידה מאז חקירתו. במהלך החקירה פנה גרינברג לשוטרים ושאל אותם האם עכשיו - כשאשתו מתה - חובותיו יבוטלו, כך דווח היום בעיתון "ידיעות אחרונות". ככל שהעמיקה החקירה, התגלו יותר פרטים מחשידים שהצביעו על כך שהיו לבעל סיבות לרצות במותה של האישה.

היום הוגש כתב האישום נגד גרינברג לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין סיוע להתאבדות. בנוסף ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו של האיש עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. "החקירה והנבירה שלנו בתיק העלו את החשד לפלילים והביאו בסופו של יום לתיק מורכב וייחודי", אמר אתמול מפקד משטרת ערד, רב פקד יובל פז. "זו הפעם הראשונה שבה מוגש כתב אישום בגין שידול להתאבדות בישראל".

הצטרפו לדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק