הוארך בשבוע מעצרו של דמיאן קרליק

בניגוד לצפוי, הפרקליטות לא הגישה היום הצהרת תובע על הכוונה להגיש כתב אישום נגד דמיאן ונטליה קרליק החשודים ברצח ששת בני משפחת אושרנקו, מאחר בכוונת המשטרה לחקור האם קרליק רצח גם ברוסיה. בית המשפט המשפט האריך בינתיים את מעצרם של השניים, ושאר בני המשפחה העצורים שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים

בית משפט השלום ברמלה האריך בשבוע את מעצרם של דמיאן ונטליה קרליק, החשודים ברצח בני משפחת אושרנקו. 

בניגוד לציפיות, הפרקליטות טרם הגישה הצהרת תובע על כוונתה להגיש כתבי אישום נגד קרליק ואשתו נטליה, מכיוון שלא הספיקה להשלים את כל פעולות החקירה. ככל הנראה, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, בכוונת המשטרה לבדוק האם קרליק אחראי למקרי רצח בלתי מפוענחים ברוסיה.

נגד הוריו של קרליק ושתי קרובות משפחה קטינות ששהו עד כה במעצר, הוגשה היום הצהרת תובע על הכוונה להגיש נגדם כתב אישום על עבירות של סיוע ושיבוש הליכי חקירה, והם שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים. על פי המשטרה, בני משפחתו של קרליק חשודים שסייעו לדמיאן ואשתו נטליה להימלט - ולהשמיד ראיות לאחר הרצח.

במהלך הדיון התלונן סניגורו של קרליק כי מרשו נותר כבול למיטתו בזמן השינה וכי הוא מבקש שינתן לקרליק "יחס ראוי". בתגובה טענה המשטרה כי הסיבה לכבילתו היא הערכת שב"ס שקרליק עלול לפגוע במעצמו בתא המעצר, ולא מדובר בצורך חקירתי.

המשטרה: רוצים לסגור קצוות אחרונים

"היינו מוכנים להגשת כתב אישום כבר לפני שבוע", אמר גורם בכיר בחקירה. "אבל רצינו לסגור קצוות אחרונים כדי שכתב האישום יהיה תפור מכל הצדדים", הוסיף. לאורך מעצרו של קרליק, עם הסרת צו איסור הפרסום, טען סניגורו אורי קינן מהסנגוריה הציבורית, כי הודאתו של קרליק במעשים אינה קבילה, מאחר ולדבריו "החוקרים השתמשו בשיטות חקירה של ימי הביניים".

החמ"ל של משפחת קרקליק

במשטרה טוענים כי בני משפחתו של קרליק, חמ"ל על מנת להזהיר אותו ואת רעייתו נטליה מפני כל תזוזה שעלולה להביא למעצרם. הוריו של דמיאן, ובת משפחה נוספת חשודים בסיוע לאחר מעשה, שיבוש הליכי משפט וקשירת קשר לביצוע פשע. בת משפחה נוספת הועברה למעון לצעירים ללא בית בתל אביב, שם תשהה בתנאי מעצר בית.

במשטרה חשפו כי בחודש אוגוסט האחרון, במהלך בילוי במועדון פרמייר, מסרה נטליה מעטפה לבנה לאחותה וזו העבירה אותה לדמיאן שחיכה מחוץ למקום. "במעטפה היו מפתחות לדירת משפחת אושרנקו", ציין פקד גולדשטיין. לדברי המשטרה, מדובר בטענה הקושרת את האחות למעשים.

פרקליטה של החשודה טען כי לאחר ביצוע הרצח, שקלה מרשתו לגשת למשטרה ולדווח להם על החשדות שהתעוררו אצלה. בשלב זה התפרץ השופט דוד שוהם ואמר כי עצם העבודה שהחשודה שקלה לספר אך שתקה פועלת לרעתה. "זה מראה שהיא הייתה מודעת לחומרת המעשה", ציין.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח