כתב אישום נגד קטין שרצה "להתברג לפשע"

קטין בן 15 מהרצליה רצה להשיג נשק כדי שיוכל "להתברג בעולם הפשע". כדי לבצע את המהלך, יצר קשר עם האסיר חגי דבוש, שעל פי כמה עדויות הבטיח כי יספק לו נשק - רק לא בחינם. על פי כתב האישום שהוגש נגד השניים היום, עולה כי הקטין ניסה למנוע את עדותו של מתלונן במשפטו של דבוש, וכי הבטיח לשלם לו תמורת הנשק

החשוד בבית המשפט, היום (חדשות 2)

בבית משפט השלום בתל אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד קטין בן 15 מהרצליה ונגד חגי דבוש, אסיר בן 18, באשמת קשירת קשר לביצוע פשע והדחה בעדות. כפי שפורסם אתמול בחדשות 2 באינטרנט, הקטין נאשם כי יצר קשר עם דבוש לשם רכישת נשק שבאמצעותו יוכל להיכנס ו"לבסס את מקומו בעולם הפשע".

"הנער תועד מדבר עם האסיר ואומר לו 'אני צריך את האקדח הזה, אני צריך לחסל, זה יפתח לי דלתות, אני צריך את זה כדי להתקדם הלאה'", סיפר אתמול לחדשות 2 אייל פאר, מפקד מחלק נוער חשיפה בימ"ר תל אביב. "מדובר בקטין שמוכר למשטרה מעבירות סמים ורכוש. זה מישהו שנותנים לו הרבה כבוד בשכונה, אך לחסל - את זה הוא לא עשה".

מכתב האישום עולה כי הקטין יצר קשר טלפוני עם דבוש שנמצא במעצר, וביקש ממנו לפנות לאחיו כדי שישיג עבורו נשק. תמורת הנשק התחייב הקטין לשלם סכום של בין 2,000 ל-4,500 שקלים, ולהיחשב כ"איש שלהם".

עוד עולה מכתב האישום כי לפני מספר ימים נקבע דיון להוכחות בתיק קודם של דבוש, כאשר במועד זה היה אמור להעיד נגדו קטין בן 16 מטעם התביעה. על פי האישומים טרם הדיון, ביקש דבוש מהקטין  לגרום למתלונן לחזור בו מעדותו, כך שלא יעיד נגדו.

במסגרת הקשר בין השניים פנה הקטין לאחיו של העד, ניסה להניא אותו ממתן העדות ודרש ממנו שלא יתייצב לדיון בבית המשפט. בנוסף לכתב האישום החמור, התביעה מבקשת מבית המשפט להשאיר את החשודים במעצר עד תום ההליכים נגדם.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק