הפתקים שפיענחו את תעלומת הרצח

רגע אחרי שהתעורר מתרדמת, הדהים העבריין עינב כהן את חוקרי המשטרה, וביד רועדת הוא כתב להם בדיוק מי העבריין שניסה להתנקש בחייו ורצח את תלמיד הישיבה יפתח מור-יוסף ז"ל. לידי חדשות 2 הגיעו הפתקים שפתרו את התעלומה

זה היה עוד רצח של חף מפשע שנקלע לניסיון חיסול בן עבריינים. מתנקשים על אופנוע ניסו לרצוח את עינב כהן. הרוצח רדף אחריו, ירה לכל עבר, פגע בנער יפתח מור-יוסף ז"ל, בן 16, תלמיד ישיבה מרמלה - ורצח אותו.

כהן נפצע פצעים אנושים והובא לבית החולים אסף הרופא. בדרך כלל כשמדובר בנסיונות חיסול בין עבריינים גם היעד לחיסול שותק. הגרסה תמיד אותה גרסה: אין לי אויבים, מדובר בטעות בזיהוי. אלא שהפעם הצליחה החוקרת פקד עינת קצב מימ"ר מרכז, לשכנע את עינב כהן לשתף פעולה.

וכך, ביד רועדת, במאמצים כבירים בין ניתוחים, רשם היעד לחיסול את שם המתנקש על פתק. "ניר חזיזה" הוא כתב. החוקרת המשיכה לדובב אותו ולשאול איך בדיוק הצליח לזהות את המתנקש שחבש קסדה. כהן בפתק נוסף המשיך וכתב: "אני מזהה את ההליכה שלו".

אלה הראיות המרכזיות בתיק החקירה ובכתב האישום, המייחסות לניר חזיזה את הרצח של הנער יפתח מור יוסף.

המניע לרצח: חוב כספי

"היורה בפועל חבש קסדה סגורה עם משקף כהה, יש על כך הרבה מאוד עדויות ולא ניתן לזהות את פניו של היורה מבחינה אובייקטיבית", אמר עו"ד ירום הלוי, סניגורו של חזיזה, והוסיף כי "לכן עינב נותן גרסה שהיא גרסה שקרית, והיא גרסה כשל אחרון הרמאים".

המניע לרצח, כך הוקלט היעד לחיסול בבית החולים, הוא חוב כספי שעינב כהן חב לניר חזיזה. במשטרה רשמו הישג אדיר בפיענוח הרצח, אך החוקרים משוכנעים ששני צעירים נוספים שנעצרו בתיק הזה ושוחררו מחוסר ראיות בעזרת עורך הדין ירום הלוי קשורים למקרה. במשטרה ממשיכים לנסות ולהשיג גם נגדם ראיות.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק