חייל שנהג בשכרות הורשע בהריגת בת 15

ביהמ"ש המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר את נוי קלדרון, חייל בן 20 מחיפה, שנהג בשכרות והרג את לידור זאב ז"ל בת ה-15 לפני כשנתיים. קלדרון זוכה מאשמת נהיגה תחת השפעת סם, אך הורשע בעבירה חמורה יותר של הריגה במקום גרימת מוות ברשלנות

לידור זאב ז"ל נהרגה במקום, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר את נוי קלדרון, חייל בן 20 מחיפה, בהריגת לידור זאב ז"ל בת ה-15, לאחר שקבע שקלדרון נהג במהירות מופרזת כשהוא שיכור. למרות הימצאות סמים בגופו, בית המשפט זיכה אותו מאשמה של נהיגה תחת השפעת סם.

התאונה הקטלנית אירעה לפני כשנתיים ברחוב פיק"א בחיפה. קלדרון נסע במכוניתו עם שתי נערות נוספות, אחת מהן היתה לידור זאב ז"ל, שישבה במושב האחורי כשהיא לא חגורה. במהלך הנסיעה הגיעו השלושה לצומת מרומזר במרכז חיפה. למרות שהרמזור היה אדום, שאל הצעיר את יושבות הרכב: "לעבור או לא לעבור?" והמשיך בנסיעה מהירה.

כמה שניות לאחר מכן, במרחק של 55 מטרים מהצומת, איבד קלדרון את השליטה במכונית, סטה שמאלה, עלה על אי התנועה, התנגש בעמוד הרמזור והמשיך לעבר הנתיב הנגדי עד שנעצר בחומת אבן. כתוצאה מההתנגשות, לידור בת ה-15 עפה מהמכונית ונהרגה במקום. הצעירה הנוספת שישבה לצד קלדרון נפגעה קשה בראשה ובצוואר.

הנהג טען ששתה בקבוק בירה אחד

הכרעת הדין עוסקת ארוכות בשאלת מהימנות דגימת הדם שלקח בוחן התנועה מקלדרון זמן קצר לאחר שפונה לבית החולים רמב"ם בחיפה. סניגורו של קלדרון טען לאורך המשפט שמדובר בדגימה שנלקחה מאדם אחר, כיוון שמרשו שתה בקבוק בירה אחד בלבד באותו ערב, אך בית המשפט קיבל בסופו של דבר את גרסת התביעה וקבע שקלדרון נהג תחת השפעת אלכוהול.

לעומת זאת, על אף שדגימת הדם העידה על כך שקלדרון צרך חשיש סמוך לזמן התאונה, לא היה בה די כדי להרשיע אותו והוא זוכה מעבירה של נהיגה תחת השפעת סם. השופט ציין כי הצטברות הנתונים מצביעה על נהיגתו הפרועה של הנאשם, תוך מודעות לאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית, תוך נטילת סיכון בלתי סביר לגרימת התוצאה.

בנוסף ציין השופט כי הנהיגה תחת השפעת האלכוהול, במהירות כפולה מהמותר, מעידה על "פזיזות" מסוג "קלות דעת" ולא רשלנות. בעקבות זאת בחר השופט להחמיר עם הצעיר והרשיע אותו בהריגת הנערה ולא בגרימת מוות ברשלנות, שנחשבת עבירה חמורה פחות.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק