אחיו של רוצח אימו ליועמ"ש: "אל תשחררו אותו על אי שפיות"

אחיו של יובב אלגואטי שהואשם ברצח אמו וניסה לרצוח גם אותו, פונה היום בצעד יוצא דופן ליועץ המשפטי לממשלה וטוען: אחי מסוכן, אל תשחררו אותו בשל אי שפיות. "לא עולה על הדעת כי מי שתכנן את הרצח חודשיים מראש, יחשב כמי שפטור מאחריות פלילית", לשון המכתב

יניר אלגואטי יוצא היום למלחמה. בפנייה שהעביר באמצעות סניגורו ליועץ המשפטי לממשלה, הוא יוצא בחריפות נגד הפסיכיאטר שקבע כי אחיו, שרצח את אמו ד"ר אירנה מרגוליס ז"ל ב-66 דקירות סכין, וניסה לרצוח גם אותו - לא היה שפוי בעת המעשה.

"לא עולה על הדעת כי מי שתכנן את הרצח חודשיים מראש, רכש לשם כך כלי נשק קטלני ועשה בו שימוש פעמיים, לפי תוכנית קפדנית ושטנית שהכין מראש יחשב כמי שפטור מאחריות פלילית", לשון המכתב. מדובר בפעולה שבוצעה למעשה על פני חודשים של תכנון, רכישת כלי נשק, המתנה לעיתוי מתאים והרצח עצמו ", ציין עורך הדין של האח, עו"ד לוליק אסל.

האח נפצע באירוע קשה מאוד. הרוצח חמוש בסכין, נסע לביתו לאחר שרצח את האם, תקף אותו ואיים לרצוח גם את בתו. אבל טענותיו של האח לא מתמצות רק בזה. הוא טוען שאופן הבדיקה היה רשלני. "המשטרה העבירה לפסיכיאטר העתקים של חומר חקירה רלוונטי שביקש. החומר היה מקודד, אך הפסיכיאטר לא ביקש את הקוד, כך שלמעשה לא היה יכול לעיין בחומר החקירה"

אלגואטי לא כשיר לעמוד לדין

בשבוע שעבר קיבל בית המשפט את חוות הדעת הזאת שקובעת שאלגואטי לא כשיר לעמוד לדין. סניגורו של יובב אלגואטי,עו"ד גיא עין-צבי מהסניגוריה הציבורית אמר: "הלקוח שלי לא משלים עם מסקנות חוות הדעת הזאת, ולכן אנחנו נצטרך ללמוד אותה בצורה יסודית".

עדיין לא ברור מה יעשו בפרקליטות עם הפנייה הזאת, והאם ייבדקו בהרכב מורחב של שלושה פסיכיאטרים את מצבו הנפשי של הרוצח.