מארי פיזם על רוני רון: "הוא יקבל את מה המגיע לו"

משפט רצח הילדה רוז התחדש היום, ואמה מארי הנאשמת ברציחתה שבה לדוכן העדים. מארי השיבה בדמעות לטענות התביעה, ואמרה: "אני לא מחפה על רוני, אין לי שום דבר להסתיר והוא יקבל את העונש המגיע לו". עוד עלה כי ביום שלאחר רצח רוז, התעסקה מארי במתכונים לעוגה. "העדפתי לדמיין שרוני לא באמת אמר לי שרוז מתה", השיבה

מארי פיזם חזרה היום בפעם השלישית אל דוכן העדים בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. כמו בפעמיים הקודמות, דמעות זלגו מעיניה במשך רוב העדות, וגם היום נאלצה מארי להתמודד עם טענות התביעה כי היו סתירות רבות בין העדויות שלה במשטרה לבין העדויות שלה בבית המשפט.

התביעה הטיחה במארי כי גם היום, בזמן שהיא ניצבת על דוכן העדים, היא עדיין מחפה על רוני רון. לטענות אלה השיבה מארי: "אני לא מחפה עליו, אין לי שום דבר להסתיר והוא יקבל את העונש המגיע לו". בשלב זה התפרץ השופט טל ושאל את מארי "למה את רוצה להאמין שזו תאונה?", ופיזם השיבה לשופט: "אני לא רוצה לחשוב שמישהו רצה בכוונה להרוג את הבת שלי".

לאחר מכן פנתה מארי לתובעת ואמרה לה "למה את חושבת שאני רוצה לחפות עליו, אני כבר 14 חודשים בכלא ומצאו את הבת שלי בתוך תיק בירקון. על מה אני צריכה לחפות עליו?".

ביום שאחרי הרצח: מארי חיפשה מתכון לעוגת שוקולד

בנוסף, התביעה טענה כי בבוקר לאחר ששמעה על מות בתה, נכנסה פיזם לאינטרנט ומצאה מתכון לעוגת שוקולד בדמות ארנבונים. התביעה, שהביעה פליאה על כך שאם שזה לא מכבר שמעה על מות בתה, עסוקה בלחפש מתכון לעוגות באינטרנט.

על טענות אלה השיבה מארי כי "אני לא זוכרת מה עשיתי ומה לא עשיתי, יש דברים שרוצים להדחיק, אני לא זוכרת שעשיתי את זה זמן כה קצר לאחר שגיליתי, והעדפתי לדמיין שרוני לא באמת אמר לי שרוז מתה".

"לא ידעתי שרוני מסוגל לעשות דבר כזה"

שאלת יחסיהם של מארי פיזם ורוני רון שוב הייתה חלק מהעדות. התביעה הציגה בפני מארי מכתב שכתבה לרוני לאחר שגילתה שרוז אינה בין החיים. מארי כתבה לרוני כי גילויי האהבה שלו כלפיה חסרים לה, הוא לא אומר לה שהוא אוהב אותה, לא לוקח אותה לחו"ל ולא אומר לה מילים מתוקות.

כאשר התובעת שאלה איך פיזם לא כתבה מילה במכתב על מות בתה, אמרה מארי כי "רציתי שייקח אותי בזרועותיו, רציתי שינחם אותי, אהבתי אותו". את עדותה סיכמה הנאשמת ברצח בתה: "ידעתי שרוז מתה אבל לא ידעתי שהוא מסוגל לבצע דבר כזה, בטח שלא ידעתי שהיא נמצאת בתוך תיק בירקון. רוני לקח לי את רוז, שהייתה הדבר הכי יקר לי".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת רצח רוז - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: רוז פיזם

נחשף: דוח נתיחת הגופה של רוז

מארי פיזם מודה: שיקרתי בחקירה

מארי פיזם: רוני שם את רוז שעות בפינה

מארי פיזם, אימה של רוז, מדברת לראשונה

כתב אישום באשמת רצח נגד רוני רון ומארי פיזם