20 חודשי מאסר לצעיר שנהג שיכור- והרג את בן דודו

20 חודשי מאסר ופסילת רישיון ל-15 חודשים: זה העונש שגזר הבוקר ביהמ"ש על יקיר לוי בן ה-22 מבית שמש שנהג בשכרות והרג את בן דודו. התאונה אירעה לאחר חתונת אחותו של לוי, בה הוא שתה לשכרה. לאחר האירוע, הסיע יקיר את שני בני דודיו והתנגש באוטובוס חונה. אמו של ההרוג פנתה לביהמ"ש בבקשה לא להחמיר בעונשו

תאונה, ארכיון (חדשות 2)

תאונות הדרכים הפכו כבר מזמן למכת מדינה, ובמיוחד התופעה של נהיגה בשכרות בקרב צעירים. אבל במקרה של יקיר לוי (22) מבית שמש, נראה שהעונש שקיבל היום בבית המשפט מתגמד לעומת האשם שילווה אותו כל חייו.

הבוקר גזר בית המשפט המחוזי בירושלים 20 חודשי מאסר בפועל על לוי ושלל את רישיונו ל-15 חודשים, זאת לאחר שנהג שיכור, גרם למותו של בן דודו ולפציעה קשה של בן דוד נוסף.

מגזר הדין עולה כי התאונה הטרגית התרחשה לאחר חתונת אחותו של לוי. במהלך הערב הוא שתה משקאות אלכוהוליים, אך למרות העובדה שהיה שיכור, החליט לנהוג בעצמו בדרכו חזרה מהאולם. הוא נכנס לרכב בסביבות השעה ארבע לפנות בוקר והסיע את שני בני דודו איתו.

על פי כתב האישום, נסע יקיר במהירות מופרזת והתנגש באוטובוס חונה בעוצמה. כתוצאה מהפגיעה נהרג בן דודו במקום, ובן הדוד השני פונה לבית החולים במצב קריטי.

אמו של ההרוג ביקשה לא להחמיר בעונשו של הצעיר

בהחלטתה, התייחסה השופטת נאוה בן אור לגילו הצעיר של לוי וביקשה לגזור עליו עונש משמעותי מבלי לפגוע בעתידו. אך נדמה שיותר מכל השפיעה עמדתה של הדודה, אמו של ההרוג שפנתה לבית המשפט בבקשה שלא יחמיר בעונשו של אחיינה.

"לא עניין של יום ביומו הוא, שקרובי משפחתו של מי שמצא את מותו בתאונת דרכים, ועל אחת כמה וכמה בתאונת דרכים שנגרמה בפשע, באים ומבקשים על נפשו של מי שהמיט אסון עליהם ועל בן משפחתם", כתבה השופטת בן אור.

בנוסף לעונש המאסר גזרה השופטת עשרה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ושנת פסילה על תנאי למשך שלוש השנים הבאות.