שבועיים לפני הרצח קבע הפסכיאטר: דר לא אלים

אבי דר, שדקר למוות את בעלת הבית שלו, נמצא לא כשיר לעמוד לדין. שבועיים קודם לרצח המזעזע קבע הפסיכיאטר המחוזי כי אין צורך לאשפז אותו. "אף על פי שיש רושם שפועל תחת השפעת מחלתו, אין מקום לאשפוז כפוי או טיפול כפוי, אין סימנים של אלימות, אין כוונות אלימות", נומק בחוות הדעת

אתמול קבע בית המשפט כי אבי דר, שהואשם ברצח בעלת הדירה שבה התגורר בירושלים, אינו כשיר לעמוד לדין. הערב פרסמנו לראשונה בחדשות 2 כי כשבועיים לפני הרצח, הורה הפסיכיאטר המחוזי בבירה שלא לאשפז את דר בנימוק שאינו מהווה סכנה לציבור.

"מדובר באדם עם רקע של הפרעה נפשית", כתב הפסיכיאטר. "לא נמצא בטיפול ולא רואה את עצמו חולה נפש."אף על פי שיש רושם שפועל תחת השפעת מחלתו, אין מקום לאשפוז כפוי או טיפול כפוי, אין סימנים של אלימות. אין כוונות אלימות". שבועיים לאחר כתיבת הדוח הזה, דקר דר למוות את ציפי נחמה במהלך ויכוח ביניהם.

דר זומן לבדיקה בעקבות תלונות של שכנים על התעללות ואיומים על שכניו. הוא אובחן כחולה פסיכיאטרי כבר ב-2006 לאחר תקיפות אלימות, והוחלט שאינו כשיר לעמוד לדין.

הוא אושפז במוסד פסיכיאטרי, ולאחר ששוחרר עבר לירושלים ושכר דירה מציפי נחמו בשכונת ארמון הנציב. במהלך ויכוח ביניהם דקר דר את בעלת הבית עד שזו נפחה את נשמתה.