ביהמ"ש הרחיב את צו איסור הפרסום על רצח משפחת אושרנקו

באופן חריג ויוצא דופן, הורה בית משפט השלום ברמלה להרחיב את צו איסור הפרסום על הרצח המזעזע של ששת בני משפחת אושרנקו בראשון לציון. תמונות וקטעי וידאו של המשפחה, ותמונות מזירת הרצח, כולל אלה שכבר פורסמו בהרחבה בימים האחרונים בכלי התקשורת, אסורים כעת לפרסום - "מחשש לפגיעה בחקירה"

צו איסור הפרסום המורחב (חדשות 2)

בית משפט השלום ברמלה נענה לבקשת המשטרה להרחיב באופן חריג את צו איסור הפרסום בעניין חקירת תיק הרצח המזעזע שהתרחש ביום שבת האחרון בראשון לציון, במהלכו נטבחו ששת בני משפחת אושרנקו.

הצו שפרסמה השופטת אפרת פורמג'ו מרחיב למעשה את צו איסור הפרסום הקודם, שאסר אף הוא את פרסום פרטי החקירה, אלא בצו הראשון לא נאסרו לפרסום תמונותיהם של בני המשפחה. ראוי להדגיש: הצו המורחב הוצא לאחר שתמונות של בני המשפחה כבר פורסמו בכל אמצעי התקשורת. השופטת קבעה כי תוקפו של הצו יהיה בינתיים לתקופה של שלושה חודשים.

אסור לפרסם גם את התמונות שכבר פורסמו

"הצו אוסר את פרסום תמונותיהם של בני המשפחה המנוחים, כל סרט בו היו מעורבים בני המשפחה בעבר ואירועי המשפחה", כתבה השופטת פורמג'ו בהחלטתה. "זאת, לרבות סרטי וידאו המתעדים את מי מהקורבנות". השופטת הוסיפה: "כמו כן, חל איסור לפרסם צילומים של דירת המשפחה מבפנים".

השופטת פרומג'ו נימקה את החלטתה בטענה כי החקירה עלולה להיפגע כתוצאה מפרסום התמונות. "הרחבת צו הפרסום נובעת מכך שפרסומן עלול לפגוע בהמשך התקדמות החקירה", כתבה השופטת.

לאחרונה, מקפידה המשטרה לבקש הוצאת צווי איסור פרסום,  כמעט על כל פרשה פלילית גדולה שמתרחשת. בין השאר הוצאו צווים על פרשת ה"גופות המבותרות", פרשת "כוכב הצפון" ופרשות רבות נוספות.

6 קברים זה לצד זה

ביום ראשון הגיעו אלפי בני אדם ובהם מכרים, שכנים ובני משפחה לבית העלמין בקיבוץ גבעת ברנר כדי להיפרד בפעם האחרונה מששת בני המשפחה שנרצחו וגופותיהם נשרפו בדירתם בראשון לציון. מכיוון שבני המשפחה אינם יהודים, הלוויה לא נערכה בבית העלמין בעירם.

קרוביהם של הנרצחים ניסו לשמור על איפוק והתקרבו בדממה לעבר הארונות. אך ברגע שראו את ששת הארונות - ובהם הארונות הקטנים במיוחד של שני הילדים - הם התמוטטו ופרצו בבכי. למרות זאת, הטקס התנהל בשקט מצמרר.

את ההספד הראשון נשא חבר של המשפחה בשפה הרוסית. שרת הקליטה סופה לנדבר נשאה גם היא דברים ואמרה: "באבחת סכין נוראית נרצחה המשפחה על ידי בני עוולה. יהי זכרם ברוך". בתום הדברים הניחו זרים על חלקות הקברים ראש העיר דב צור, שר התיירות סטס מיז'ניקוב ושרת הקליטה סופה לנדבר.

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

ניצול יחיד מהטבח בראשל"צ: החתול

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה