9 שנות מאסר לדורס הילדה טל זינו ז"ל

גזר דין חמור ניתן הבוקר לאסעד שיבלי שהורשע הבוקר בבית המשפט המחוזי בנצרת בהריגת הילדה טל זינו בת ה-9 מכפר תבור, לאחר שדרס אותה למוות בטרקטורון בו נהג בערב יום כיפור לפני שנתיים. מתיחות רבה שררה בביהמ"ש לאחר מתן גזר הדין. אביו של הנהג התנצל בביהמ"ש

בית המשפט המחוזי בנצרת היה עמוס הבוקר במיוחד לקראת הקראת גזר הדין של אסעד שיבלי, שהרג את הילדה טל זינו בת ה-9 בערב יום כיפור לפני כשנתיים. עשרות בני משפחה של שיבלי גדשו את מסדרונות בית המשפט לצד בני משפחתה של הילדה והמתינו לגזר הדין.

השופט יצחק כהן גזר 12 שנות מאסר על שיבלי, תושב כפר שיבלי, מהן תשע שנים בפועל ושלוש שנות מאסר על תנאי. בנוסף שלל בית המשפט את רשיונו של שיבלי לתקופה של 12 שני מיום שחרורו וקבע פיצוי של 50 אלף שקלים, אותם ישלם שיבלי למשפחתה של הילדה.

כזכור, שיבלי הואשם בהריגת הילדה טל זינו בת ה-9 מכפר תבור, לאחר שדרס אותה למוות בטרקטורון בו נהג עם חברו בערב יום כיפור לפני שנתיים. הנוסע שישב מאחוריו, מוחמד שיבלי, זוכה מאשמת הריגה והורשע בסיוע להפקרת פצוע ונידון היום לשנתיים מאסר בפועל.

אביו של הנהג התנצל בבית המשפט על מעשי בנו וטען שפנה פעמים רבות בעבר לבני המשפחה על מנת להתנצל, אך פנייתו נדחתה. מנגד, ציין השוט בגזר הדין ציין השופט את עדות אמה של טל, שסיפרה על מבטי הזלזול של שיבלי בבית המשפט.

נמלטו מהמקום והפקירו את הילדה

הפרשה עוררה סערה גדולה בקרב תושבי האזור שהאשימו את הנהג בפיגוע על רקע לאומני. לטענת בני המשפחה, מדובר בפיגוע כיוון ששיבלי נהג בפראות בסמוך לבית הכנסת בו שהו באותה העת מתפללים, פגעו בזינו שרכבה על אופניה במעבר חצייה - ונמלט מהמקום יחד עם הנוסע שרכב עמו.

הנאשמים בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)
שיבלי הורשע בנוסף בעבירות של סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, חבלה בכוונה מחמירה, מעשה פזיזות תוך נהיגת רכב, הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה בזמן פסילה, גרם נזק לאדם ולרכוש, נהיגה ללא ביטוח, נהיגת טרקטורון בכביש, הסעת נוסע על טרקטורון, נהיגה בטרקטורון ללא קסדה ובכביש ראשי.

מוחמד שיבלי, שנסע עמו על הטרקטורון, זוכה מעבירות של סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, חבלה בכוונה מחמירה, מעשה פזיזות תוך נהיגת רכב ואי-דיווח, אך הורשע בעבירה של סיוע להפקרה לאחר פגיעה.

טל נפצעה אנושות - ומתה בבית החולים

ביום כיפור נסע שיבלי לכפר תבור כשחברו נוסע עמו על הטרקטורון. השניים, כך על פי כתב האישום, נסעו במהירות גבוהה, עם אורות גבוהים והתקרבו לבית הכנסת, שהיה עמוס במתפללים.

באותו רגע הבחין בהם רונן לוי, שוטר בתפקיד שנעמד באמצע הכביש וביקש מהם לעצור. הנאשמים לא עצרו ואף הגבירו את מהירות הנסיעה, כאשר הם מפנים את כלי הרכב לעברו של השוטר. ברגע האחרון קפץ לוי לעבר המדרכה וניצל מפגיעה.

טל זינו ז"ל בת ה-9, שהיתה באותה עת רכובה על אופניה במעבר החצייה על הכביש, לא הצליחה להגיע למדרכה ונדרסה על ידי הצעירים הנוהגים בטרקטורון. כתוצאה מכך היא נפצעה באורח אנוש, ונפטרה בהמשך בבית החולים.

מאוחר יותר התברר כי הרוכב אסעד שיבלי היה פסול לנהיגה, לאחר שנתפס נוהג באופנוע ללא רישיון. אסעד נלכד במקום, ואילו חברו מוחמד שיבלי ברח מהזירה ורק לאחר שבוע הסגיר עצמו. גם מוחמד נאשם תחילה בהריגה למרות שלא ישב לצד ההגה, מאחר שהותיר את טל זינו במקום מבלי לסייע אותה ונמלט, הוא זוכה כאמור מהריגה אך הורשע בניסיון להפקרת פצוע.  

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק