האישום: "אנס ורצח את לאה בכוונה תחילה"

כתב האישום שהוגש היום נגד ניקולאי דורושב, מספר על הנסיבות החמורות שהובילו למותה של נערה בת 15. דורושב, שהחזיר את הצעירה לאה דרנקין ממסיבת אלכוהול החליט לנצל את העובדה שנרדמה ברכבו. על פי כתב האישום הוא נסע לאזור מבודד, אנס אותה וחנק אותה, כדי שלא תגיש נגדו תלונה במשטרה

בבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש היום כתב אישום נגד ניקולאי דורושב, שעל פי החשד אנס ורצח בכוונה תחילה את לאה דרנקין בת ה-15, לאחר שפגש אותה במהלך מסיבת אלכוהול באשקלון.

על פי כתב האישום, במהלך המסיבה שנערכה ליד היכל הספורט בעיר, שתתה הצעירה משקאות משכרים והייתה תחת השפעת אלכוהול. בסביבות השעה 02:00 בלילה, דרנקין וחבריה ביקשו מדורושב שיסיע אותם בחזרה לביתם. הוא נענה והכניס אותם לרכבו. במהלך הנסיעה חשה דרנקין ברע, נשכבה על המושב האחורי של הרכב, ונרדמה.

על פי כתב האישום, לאחר שהוריד את כל שאר הנוסעים שהיו ברכב, הבחין דורושב כי הצעירה נרדמה, והחליט לשנות את נתיב נסיעתו כדי לנצל את מצבה ולאנוס אותה. הוא נסע לאתר גבעה 69, הנמצאת באזור ניצנים, אזור מבודד וחשוך.

איימה כי תגיש נגדו תלונה

כשהגיע למקום עבר למושב האחורי בו ישנה דרנקין וביצע בה את זממו. לאחר שהתעוררה בעקבות מעשיו, החלה הצעירה להיאבק בו ולאיים עליו כי תגיש נגדו תלונה במשטרה. דורושב, שככל הנראה נבהל מאיומיה של דרנקין, החליט להרוג אותה לאחר המעשה.

על פי כתב האישום הוא חנק אותה במשך דקות ארוכות, עד שהפסיקה להיאבק בו, ולבסוף חדלה לנשום. כדי לטשטש את עקבותיו הוציא את גופתה של דרנקין מהרכב, גרר אותה למקום מרוחק ודרס אותה עם רכבו.

"תקשיבו להורים שלכם"

הוריה של לאה, שראו את בתם לאחרונה כאשר יצאה למסיבה, דיווחו למשטרה על היעדרה בבוקר . עם קבלת ההודעה, פתחה משטרת לכיש בחיפושים נרחבים תוך שימוש באיכון של מכשיר הטלפון הנייד שלה ובסיוע מסוק. בתום מספר שעות, כמעט יממה לאחר שנרצחה, נמצאה גופתה של לאה.

כאשר הגיע דורושב לפתיחת משפטו אמר כי הוא מצטער על שעשה, וכי לא התכוון לרצוח את דרנקין. הוא נתקף בהלה לאחר שסירבה לקיים עימו יחסי מין, וחנק אותה כדי שלא ישמעו את צרחותיה.

אביה של לאה ז"ל, מרק, פנה בקריאה נרגשת לבני הנוער ברחבי הארץ בשעה שספד לבתו. מרק, ביקש לנצל את ההלוויה כדי להעביר בקשה אישית לנוכחים הצעירים. "אל תסתובבו בחוץ בלילה", אמר האב. "תקשיבו להורים שלכם כדי שלא יחזרו מקרים כאלה".