עונש מאסר לצעירה שנהגה בלי רישיון והרגה ידיד

ביהמ"ש גזר 4 שנות מאסר על בת אל שרעבי בת ה-19, שהורשעה בהריגה והפקרה של ידיד שנסע איתה ברכב. כזכור, שרעבי נהגה בליל התאונה ללא רישיון נהיגה. בית המשפט ביקש להרחיק את הצעירה מהכביש גם לאחר שתסיים לרצות את עונש המאסר, וקבע שרישיונה ייפסל ל-20 השנים הבאות

בני משפחתה של בת-אל שרעבי קיבלו בזעם רב את גזר הדין שניתן היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב. שרעבי בת ה-19, שהורשעה בהריגה ובהפקרה של ידיד שנסע איתה במכונית, תרצה ארבע שנות מאסר.

אך נוסף לעונש המאסר, ביקש בית המשפט להבטיח ששרעבי לא תשוב לנהוג על הכביש ופסל את רישיונה ל-20 השנים הבאות. בערב התאונה נהגה שרעבי ללא רישיון נהיגה, עובדה שלא מנעה ממנה לקחת את המכונית של אמה ולנהוג בפראות - שהובילה בסופו של דבר למותו של חמאדה מחייסן בן ה-21 שנסע איתה במכוניתה.

בגזר הדין התייחס בית המשפט להתנהגותה של שרעבי בערב התאונה, אז נמלטה והשאירה את ידידה להתבוסס בדמו. "מיד לאחר התאונה, כאשר הנוסע נשאר ברכב מדמם מראשו, יצאה הנאשמת מהרכב ונמלטה מבלי להגיש עזרה לנפגעים, אולם המתינה במקום עד לאחר שהגיע רכב הצלה שמישהו אחר הזמין, ורק לאחר מכן עזבה את המקום", נכתב.

בני המשפחה לא הסתירו את זעמם על חומרת העונש. "נהרסו החיים לכל המשפחה, אבל ככה לעשות לילדה? זה דבר גרוע", אמרה דודתה בצאתה מאולם בית המשפט. "היא קיבלה עונש כזה רק בגלל שלאמא שלה אין כסף".

"נמלטה מהמקום מבלי להגיש עזרה"

"אין מדובר רק בעבירת ההריגה שחטאה בה כאשר נטלה רכב ללא רשות ונהגה ללא רישיון ובפזיזות רבה", צינן השופט צבי גורפינקל בהחלטתו. "מדובר גם בעבירה נוספת שהמחוקק מתייחס אליה בחומרה לא פחותה, של הפקרה אחרי פגיעה".

על פי כתב האישום, "כשהיא נוהגת בפזיזות ובמהירות גבוהה מן המותר, היא סטתה לנתיב הימני, איבדה שליטה ברכב, ללא סיבה מוצדקת, עלתה על אי תנועה והתנגשה בחוזקה בעמוד שילוט בצד הדרך".

מעוצמת הפגיעה נפצעו שרעבי וחברה נוספת שלה שהייתה במכונית נפצעה פציעות קלות. חמאדה נחבל בראשו ובחזהו בחוזקה, ומת מפצעיו במקום. לאחר שהגיע רכב ההצלה, שרעבי חזרה לביתה, החליפה בגדים וזרקה את הבגדים אותם לבשה בעת התאונה למכונת הכביסה. כשהגיעו השוטרים לביתה, היא ביקשה להתפנות לבית החולים, שם סירבה לתת דגימת דם לבדיקת הימצאות אלכוהול או סם מסוכן. 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק