ניר חזיזה מואשם ברצח הנער מרמלה

על אף שיפתח מור-יוסף לא היה יעד החיסול, ניר חזיזה מואשם ברציחת הנער ובניסיון רצח של היעד שלו - עינב כהן. כתב האישום מתאר כיצד ירה חזיזה 13 כדורים במהלך המרדף החמוש. אחד מהקליעים פגע בנער שהיה חף מפשע

כתב אישום הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד ניר חזיזה המואשם ברצח הנער יפתח מור-יוסף, ובניסיון לרצח עינב כהן.

כתב האישום מתאר כיצד בין חזיזה למוריס קריספיל נתגלע סכסוך בשל חוב כספי של קריספיל. חזיזה, עבריין מוכר ברמלה, ראה בעינב כהן, חברו של קריספיל, כחייב גם הוא.

על רקע החוב, כך על פי כתב האישום, הגיע חזיזה - בשתי הזדמנויות שונות - לדוכן ששייך לאביו של קריספיל בשוק בראשון לציון, ודרש בתוקף כי סכומי הכסף יושבו לו. באחת הפעמים, על פי לשון כתב האישום, הוא אף הפך את דוכן האב בזעם.

המרדף החמוש שהרג את מור-יוסף

על רקע הסכסוך, גמלה בלבו ההחלטה, על פי כתב האישום, להביא למותו של עינב כהן. ביום הרצח הוא הגיע עם אדם נוסף לרחוב בר אילן ברמלה, כששניהם רכובים על קטנוע. חזיזה ישב על קטנוע מאחורי הנהג, שזהותו עדיין אינה ידועה למשטרה.

באותה העת שהה כהן בקיוסק ברחוב. סמוך למקום שהתה קבוצת נערים, וביניהם מור-יוסף. חזיזה ירד מהקטנוע כשאקדח בידו, פסע לעבר כהן, ועל פי כתב האישום ירה לכיוונו 13 יריות. כהן ניסה להימלט, אך חזיזה המשיך לדלוק אחריו ולירות מתוך כוונה להרוג אותו.

כתוצאה מהירי שהתבצע בעת המרדף, פגע אחד הכדורים בראשו של מור-יוסף, ושלושה כדורים פגעו בכהן, שנפצע קשה. יום למחרת נפטר מור-יוסף מפצעיו.

התעורר מתרדמת והאשים את חזיזה

ההתפתחות הדרמטית בפרשה נחשפה עם פרסום מעצרו של חזיזה. את החקירה המסועפת שהובילה לפענוח הרצח ביצע צוות חקירה מיוחד של ימ"ר מרכז, בראשות החוקרת רפ"ק ענת קצב.

גורם במשטרה סיפר כי לאחר שכהן התעורר מהתרדמת, והחזיר לעצמו את כושר הדיבור, הוא דיווח למשטרה על מעשיו של חזיזה - מה שלמעשה היווה את הדחיפה האחרונה להגשת הצהרת התובע. בנוסף, סיפר הגורם המשטרתי כי גם אנשים נוספים בסביבתו של חזיזה מסרו במהלך החקירה כי חזיזה הוא שביצע את הרצח.

כאשר חזיזה הבין שצפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום, הוא החל להשתולל בחדר החקירות, לצרוח ולהתנועע בכיסאו. אותו גורם משטרתי מדגיש שחזיזה הוא עבריין כבד שמעורב ב"רבדים כבדים של העולם הפלילי". המניע לרצח, כך עולה מהחקירה, הוא חוב כספי שהיה לעבריין שהיה היעד לחיסול, עינב כהן, למקורביו של חזיזה. המקורבים הם אלו ששלחו את חזיזה לביצוע ניסיון ההתנקשות.

קרבן חף מפשע

ב-6 באוגוסט השנה נורה מור יוסף שכל חטאו היה לשבת על ספסל ברחוב עם חברים, לאחר ששני גברים על אופנוע ירו לעבר העבריין עינב כהן - וגם לעבר הנער החף מפשע יפתח. כתוצאה מהירי נפצע יפתח ומאוחר יותר נפטר בבית החולים "אסף הרופא". כהן, תושב רמלה, נפצע קשה באירוע. לאחרונה חלה השתפרות במצבו.

12 ימים לאחר שנורה למוות עצרו שוטרי ימ"ר מרכז שני צעירים בחשד למעורבות ברצח. בשעות הערב של אותו יום עצרה המשטרה את ניר חזיזה. השלושה, תושבי המרכז בשנות ה-20 לחייהם, המוכרים למשטרה מעבירות קודמות.

גורם בכיר במשטרה המעורה בחקירת הרצח אמר לחדשות 2: "ההערכה שלנו התממשה: מדובר בסכסוך בין עבריינים מהדרג הבינוני ומטה על רקע חובות כספיים. העבריין שנפצע, עינב כהן, מכיר את החשודים ומדובר בסכסוך ביניהם".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק